Kredi kartı faiz oranları belli oldu! Kredi kartı faiz oranları belli oldu!

Yılmaz yapmış olduğu paylaşımda; “40 yıl önce çekilmiş Çatalağzı fotoğrafında insanlar demiryoluna dağılmış. Burası Çatalağzı- Işıkveren yolu üzerinde , Kuyu Mevkii dedikleri Yakasazlık önü. Siyah tabelada "Rayların arasında dolaşmak yasaktır" yazmasına rağmen eline kovasını alan rayların arasında dolaşıyor.

Bunun nedeni , demiryolundan geçen kömür trenlerinden dökülen kömürü , o civarda oturan insanların toplaması idi. Bazen lokomotiflerin çüruf dedikleri yanmış kömür dökmesi ile oluşan tabakayı sıcak olmasına ramen alırlardı. Böylelikle evlerinde günlük yakacakları kömür ihtiyacı da çıkmış olurdu. Bunun kimseye zararı yoktu. Çünkü kömür zaten yere dökülmüştü. Fakat kendileri tehlike altındaydı. O dönem bir çok kişi dalgınlık sonucu tren altında can vermiştir. Bir çoğunun eşi madende kömür çıkarırken , onlarda çıkartılan kömürlerin trenle sevkiyatı sırasında dökülenleri toplaması o günler için normal bir şeydi. Aslında onlarda bir şekilde kömür işçisi idi.

Bugün ne o kadar kömür çıkartılıyor, ne o kadar kömür taşınıyor ne de o kadar kömür dökülüyor. Hatta demiryoluna geçiş artık imkansız. Çelik teller ile örtüldü.” Dedi."