Bursa Zonguldaklılar Derneği'nden maden şehitlerini anma ve gastronomi programı düzenlendi.

I M G 6850

Bursa Zonguldaklılar Derneği tarafından organizasyonu yapılan Maden şehitlerini anma ve gastronomi programı başladı. 6 gün sürecek olan program mehter takımının program alanına gelmesi ve alanda konser vermesiyle sürdü. Okunan Kur'anı Kerim ve dualarlarından ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal marşı okundu.

I M G 6771

Meteorolojiden uyarı! “Evlerinizi korumaya alın!” Meteorolojiden uyarı! “Evlerinizi korumaya alın!”

Madendeki ölümlerin en fazla olduğu ülke Türkiye

Açılışta kısa bir konuşma yapan Bursa Zonguldaklılar Dernek Başkanı Erdoğan Demircan, Maden ocaklarının kurulduğu günden bu yana binlerce emekçinin hayatını maden ocağında kaybettiğini, yüz binlercesinin de yaralandığını kaydederek, 'Türkiye Uluslararası çalışma verilerine göre, maden iş kolunda yaşanan iş kazalarından dolayı ölümlerin yaşandığı ülke Türkiye'mizdir. Bunlarda son günlerde Zonguldak ön plana çıkmaktadır.  Ülkemizdeki karaelmasın başkenti Zonguldak ilimizin tarihinde yaşanan maden kazalarında maalesef yüzlerce madenci şehitlerimiz vardır. 1993 yılında maden ocağında yaşanan grizu faciasında hayatını kaybeden 263 madenci ve onların nezdinde Türkiye'nin dört bir yanında şehit olan bütün madencilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz' dedi.

I M G 6813

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın selamını getirdim

Ak Parti Bursa Milletvekili Emine Yazgan Gözgeç'te programa katılarak şunları söyledi; 'Öncelikle ben maden şehitlerimizi rahmetle anıyorum, yaralılara da acil şifalar diliyorum. Dernekler aslında bir sivil toplum kuruluşu ve gönüllülük esasıyla çalışıyorlar.

I M G 6861

Ben Bursa'daki Zonguldaklılar dernek başkanını da tebrik ediyorum. Gönüllülük esasıyla böyle bir organizasyonu düzenlemek kolay bir iş değil. Sizleri de tebrik ediyorum bugün buradasınız, hep beraberiz birlikteyiz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın da sizlere selamları var. Bizlerde burda sizlerle beraber olmaktan mutluluk duyuyoruz'

I M G 6832

Yapılan konuşmaların ardından ilahi sanatçıları sahne aldı ve sema gösterileri gerçekleştirdi. Ak Parti Milletvekili Emine Yazgan Gözgeç, stantları gezerek vatandaşlarla görüştü ve çocuklara hediyeler dağıttı.

I M G 6823

Programa Bursa Büyükşehir belediye başkan yardımcısı Mustafa Orhan, Bursa DSP il başkanı Mustafa Seskir, ilde bulunan parti yöneticileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve yoğun vatandaş kitlesi katılım sağladı.  Etkinlik alanında ayrıca vatandaşlara lokma doğıtımı gerçcekleştirildi.

Maden şehitlerinin anma programı yapılacak etkinliklerle 6 gün sürerken yöresel ürünler ve gastronomi stantların bulunduğu alanda da vatandaşlar yerel lezzetlerden tatma imkanı bulacak.

I M G 6776

I M G 6786

I M G 6837