Belediye, vatandaşların olumsuzluk yaşamaması için karla mücadele ekiplerini hazır bekletiyor.

Devrek Belediyesi tarafından oluşturulan Kar Ekibi, kar yağışının yaratabileceği sorunlara anında müdahale edebilmek için 70 personel, 3 kar bıçaklı iş makinası, 2 iş makinası, 1 traktör, 1 kar kürüme aracı ve 4 tuzlama aracından oluşuyor. Belediye, olumsuz hava koşullarına karşı don, buzlanma gibi durumlara karşı da mücadele edebilmek adına yeterli miktarda tuz stoğunu bulunduruyor.

İlçe merkezindeki yol güzergahlarının sürekli açık olması ve halkın yaşanabilecek olumsuzluklardan etkilenmemesi için belediye ekipleri gece gündüz görev başında olacak. Kar yağışının etkili olması durumunda, ekiplerin hızlı ve etkili bir şekilde müdahale etmesi planlanıyor.

Kızılay miniklerle buluştu! Kızılay miniklerle buluştu!

BAŞKAN BOZKURT'TAN UYARI!

Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, olası yoğun kar yağışı durumunda halkın dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiğini vurgulayarak, "İçinde bulunduğumuz kış mevsimi nedeniyle, bölgemizde ve ilçemizde kar yağışı bekleniyor. Belediye olarak bütün hazırlıklarımızı tamamladık, tüm imkanlarımızla birlikte sahada olacağız. Halkımızın kar yağışından olumsuz etkilenmemeleri için bütün tedbirlerimizi aldık. Her zaman milletimizin emrindeyiz. Olası yoğun kar yağışı durumunda hemşehrilerimizin dikkatli ve tedbirli olmaları çok önemlidir. Zorunlu haller dışında trafiğe çıkmamaları, ayrıca kış lastikleri taksınlar zincirlerini yanlarından ayırmasınlar"dedi. Bozkurt, belediye olarak ellerinden gelenin en iyisini yapacaklarını ve her zaman halkın emrinde olduklarını ifade etti.

Aybüke Ünal