Zonguldak Belediyesi tarafından yapılan açıklamada 2 Ekim Pazartesi gününden itibaren adlarına tahsis edilen dükkanlara geçmek isteyen esnaflar için tahsis protokolünün hazırlandığı belirtildi.

Öte yandan Zonguldak Belediyesi tarafından yapılan açıklamada “Esnaflardan gelen istek doğrultusunda birinci kattaki dükkanların kapı ve çerçevelerinin takıldığı belirtilirken, ikinci kattaki çalışmaların 4 Ekim’de biteceği ifade edildi.

Açıklama şöyle:

"

Eylem Ertuğ Ertuğrul; "TTK'da istihdam sağlamak yerine devlet bu ocaklara göz yumuyor!" Eylem Ertuğ Ertuğrul; "TTK'da istihdam sağlamak yerine devlet bu ocaklara göz yumuyor!"

6306 sayılı kanun kapsamında etütleri yapılan ve yıkım kararı verilen Zonguldak Fevkani Köprüsünün yıkım ihalesi, Belediye Encümeninin 18.07.2023 tarih ve 198 sayılı kararı ile yapılmıştır.

            Fevkani Köprüsü altında ticari faaliyetlerine devam eden esnaflarımız için 6306 sayılı kanun kapsamında inşası tamamlanan Elmasparkta bulunan 32 adet ticari bölümler, Çevre, Şehircilik ve İklim değişikliği Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 21.09.2023 tarihinde olmak üzere Belediyemize 2 yıl süre ile tahsisi ve 26.09.2023 tarihi itibariyle de yer teslimleri yapılmıştır.

            Tahsisi yapılan 32 adet ticari bağımsız bölümlerin Köprüaltı esnafımız tarafından gelen talepler doğrultusunda, Belediye Başkanlığımız tarafından bölmeleri, zemin şapları, kapı ve çerçeveleri takılmış  akabinde Çevre, Şehircilik İl Müdürlüğü koordinesinde dağıtımları sağlanmıştır.

            Zemin katta ve 1. Katta bulunan dükkanların kapı ve çerçeveleri takılmış olup, 2 katta bulunan dükkanların kapı ve çerçeveleri 04.10.2023 tarihi itibariyle tamamlanacaktır.

            Adlarına tahsis edilen dükkanlara geçmek isteyen esnaflarımız için tahsis protokolü hazırlanmış olup 02.10.2023 Pazartesi gününden itibaren Belediyemize uğrayarak Devlete ait yapılandırma dışında Belediyemize olan borçlarını ödemek şartıyla; Protokolleriyle birlikte elektrik aboneliği yapmak üzere Başkent Enerjisa’ya giderek aboneliklerini yaptırabileceklerdir.

            Fevkani Köprüaltı esnafımızın hak kaybına ve ticari faaliyetlerinin aksamaması adına 02.10.2023 Pazartesi gününden itibaren Belediyemize müracaat etmeleri gerekmektedir."

9dad77d7-fdb0-4813-b9de-3d34a2750f99