AK Parti Gelik Belediye Başkan Adayı olarak mevcut belediye başkanı Burhan Sezgin yerine muhtar Hikmet Bektaş’ı aday olarak göstermişti.

Yaşanan gelişmelerin ardından AK Parti Gelik Belediye Başkanı Burhan Sezgin partisinden istifa etme kararı almıştı.

Bugün öğlen saatlerinde Gelik Belediye Başkanı Burhan Sezgin, belediye binası önünde Gelik halkına seslendi.

Başkan Sezgin açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

Ali Babacan, Zonguldaklı vatandaşlara mesaj attı destek istedi! Ali Babacan, Zonguldaklı vatandaşlara mesaj attı destek istedi!

“Birçok hizmetlere imza attık. Birçok başarılara imza attık. Partimizi utandırmadık. Dönem süresince birlikte yol arkadaşlığı yaptığımız, özellikle önceki il başkanımız ve onun ekibi Mahmut Kanberoğlu, İlçe Başkanım İsmail Ofluoğlu, dönem dönem bu arkadaşlarla hizmet yaptık. Partili olmaktan gurur duyduk. Partimizi memleketimize hizmet ettik. 2024 seçimlerine giderken aday adayı olarak başvurdum. Daha doğrusu aday adayı başvurmuyoruz biz zaten belediye başkanıyız. Ve hiç beklenmedik süre. Yüzde 72 oy alan belediye başkanına aday değilsin dediler. Hem de söyleyiş tarzı dahi çok ayıp oldu. Yani son dakikaya kadar bekletip bizim adayımız değilsin dendi. Sebep? Sebep yok.  Biz bu saatten sonra artık biz orada kalamazdık. Biz kendimiz çıkış noktası arayacağız. Ne yapacağız? Yine durmayacağız. Gelik beldesine hizmet edeceğiz. İnşallah biz de hem partili arkadaşlarımız, partili olmayan arkadaşlarımız, çevremizdekilerle birlikte Allah'ın izniyle tekrardan aday olacağız”dedi.

Whatsapp Image 2024 02 11 At 13.39.08

GÖRÜŞTÜĞÜMÜZ PARTİLER VAR 

Görüştüğü partiler olduğunu ifade eden Başkan Sezgin, “Parti belirtmeyeceğim şimdilik. Çünkü arkadaş grubunun ortak aklı, ortak kararı o olacak. Onlarla birlikte karar vereceğiz. 2024  seçimlerinde inşallah tekrar hazırlanacağız. Hedeflerimiz bundan ibarettir. Tabi bunu ben burada söylerken, bu haksızlığı, buradaki yanlışı, buradaki artık ayıbı diyeyim, ne derseniz siz deyin. Adını ne koyarsanız koyun. Bana büyük bir haksızlık olduğunu düşünüyorum. Bana değil sadece, Gelik halkına büyük bir haksızlık olduğunu düşünüyorum.Ben de elimden geldiği kadar mücadelemi vererek tekrar seçimde olacağım inşallah”dedi.

Emre Can Bayram