Ömer Selim Alan’ın seçim yatırımı olarak görülen bu gelişme, bazı kesimler tarafından eleştiriliyor. Zira, Ömer Selim Alan döneminde belediye sinemasının tam 5 yıl kapalı kaldığı göz ardı edilmemesi gerektiği belirtildi.

Sinemanın kapalı kalış sürecine bakıldığında, 2009-2019 yılları arasında AK Parti Belediye Meclis üyesi olan Metin Demir'in yönetim kurulu üyesi olduğu bir şirketin, sinemayı 3 yıl boyunca atıl bıraktığı bilgisi ön plana çıkıyor. Bu durum karşısında dönemin Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, 2017 yılında sözleşmeyi feshetme kararı almış fakat ilerleyen süreçte seçimi kaybeden Akdemir’in, sinemanın tadilatını gerçekleştiremediği öğrenildi.

Bartın'da vahşet! Tüfekle vurdular... Zonguldak'a getirildi... Bartın'da vahşet! Tüfekle vurdular... Zonguldak'a getirildi...

Bugünlerde ise, yaşanan bu süreç Ak Parti tarafından ele alınarak, Muharrem Akdemir dönemini tek suçlu olarak gösterme eğilimi gözlemleniyor. Ak Parti’nin bu iddialarına ise, CHP Zonguldak Belediyesi Grup Başkanvekili Atınç Kayınova sosyal medya hesabından yapmış odluğu paylaşımla cevap verdi.

Atınç Kayınova’nın açıklamalarına göre; Metin Demir'in yönetimindeki şirketin sinemayı atıl bıraktığı ve bunun sonucunda Muharrem Akdemir’in sözleşmeyi fesh ettiği belirtilirken bu sürecin Ak Parti eliyle yaşandığını ve konunun sadece Muharrem Akdemir’e mal edilmemesi gerektiği vurgulandı.

YANCIYA NOT: BENİ İZLEMEYE DEVAM EDİN!

Kayınova yapmış olduğu açıklamada;

2009-2019 yıllarında AKP Belediye Meclis üyesi de olan sayın Metin Demir'in yönetim kurulunda olduğu şirket 3 yıl sinemayı atıl bırakınca Belediye Başkanı Muharrem Akdemir de sözleşmeyi fesh etmiş. Yancı da bunu haber yapmış. Olmadığı toplantıda bunu anlattık ama paralı asker modunda yazınca böyleler işte. Yine de AKP eliyle yaşanan süreci anlattığı için kendisine teşekkür ediyoruz.

Yancıya Not: Beni izlemeye devam edin” dedi.