Çaydeğirmeni Engelliler Derneği Başkanı Sibel Kocabıyık, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erodoğan’a Devrek İlçesi ve Çaydeğirmeni Beldesindeki özel çocuklar için özel eğitim 1-2-3 kademeli eğitim eksikliğini iletti.

Çaydeğirmeni Engelliler Derneği Başkanı Sibel Kocabıyık, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erodoğan’ın Zonguldak’ta mitingi sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşme şansı buldu.

Görüşmede Başkan Kocabayık, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Devrek İlçesi ve Çaydeğirmeni Beldesindeki özel çocuklar için özel eğitim 1-2-3 kademeli eğitim eksikliğini iletti.

Tek tek arayıp sordular! Merak konusu oldu Tek tek arayıp sordular! Merak konusu oldu

Görüşme sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan, eksikliğin giderilmesi için Vali Osman Hacıbektaşoğlu ve Milli Eğitim Başkanlığı Başmüşavirine eksikliğin giderilmesi talimatı verdi.

Talimatın ardından ilçe ve belde de büyük bir eksiklik giderilmiş olacak.

Görüşme sonrasında açıklama yapan Başkan Kocabıyık, “Zonguldak ilimizi ziyaret ederek bizleri onurlandıran Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ile program sonrasında bizzat görüşme ve engellilerimiz için talepte bulunma imkanına kavustuğum için çok mutluyum. Sayın Cumhurbaşkanımıza Devrek ilçemizde ve Çaydeğirmeni beldemizde özel çocuklarımız için çok önem arz eden özel eğitim 1-2-3 kademe okul eksikligimizi ilettim. Sayın Valimize ve Milli Eğitim Bakanlığı Basmusavirine özel egitim okulu için hemen yapılsın ihtiyaç giderilsin talimatını vermiştir. Konu ile ilgili girişimlere bu hafta itibarıyla Çaydeğirmeni Engelliler Derneği olarak başlıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Sayın Valimize ilgi alakaları için tüm özel çocuklarımız aileleri ve engellilerimiz adına şükranlarımı sunuyorum saygılarımla”dedi.