67 Burda AVM otoparkında kaza! Çıkış yolu kitlendi 67 Burda AVM otoparkında kaza! Çıkış yolu kitlendi

Zonguldak İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Mecit Aydın ve yönetim kurulunu dernek binasında CHP Zonguldak belediye Meclis Üyesi Mimar Fırat Birkan ile birlikte ziyaret eden CHP Zonguldak Belediye Başkan Adayı Tahsin Erdem, kent imarına bakışını ortaya koydu.
Ortak hassasiyetleri paylaştığımız sürece şehrimizin sorunlarını birlikte çözeceğimizden en ufak bir kaygım yok diyen Zonguldak Belediye Başkan adayı Tahsin Erdem, “Zonguldak'ta birlikte yaşayan insanlar olarak, meslek örgütleri olarak, sivil toplum örgütleri olarak, aktivistler olarak biz hep birlikte Zonguldak’ın paydaşlarıyız. Tabii ki Zonguldak'ın bir takım sorunları var. Bunları sadece biz belediyecilik anlayışıyla değil ortak akılla birlikte çözeceğiz. Tabii ki bu anlamda şehrin mimarisi, imarı açısından sadece şehrin mimarlığından, imarından bahsederken spekülatif terimlerden kendimizi, kurumlarımızı korumak zorundayız. Çünkü bir şehirde plansız kalmak ölü toprağı serilmiş anlamına gelir. Arsanın kendisi rant olurken mimarlığı imarı yapanlar bu işten uzak durmalı. Çünkü geçmişte bunun zararlarını çok gördük. Bizler bu konuyu ele aldığımız zaman sadece rant akla gelmemeli. Planlama ilkelerine mutlaka uymalıyız. Akşam 3 dönüm yeri olan bir insanın sabahleyin arsasının sadece 1 dönümünün kalması, arsasının ortasından yol geçmesi bunlar sadece örnekler. Eğer planlamayı yapacak olan insanların bu şaibelere katılması, isimlerinin burada geçmesi toplum adına, Zonguldak Belediyesi adına çok büyük bir kaygı verir.” Dedi.
Kentsel Dönüşüm sıkıntılarımız var!
Zonguldak İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Mecit Aydın, “Zonguldak İnşaat Müteahhitleri olarak biz 2002 yılından beri dernek statüsünde daha sonra federasyon, konfederasyon olarak kurucu konfederasyon üyesi olarak görev yapıyoruz. Aynı zamanda da TOB inşaat sektörü meclisinde de yönetim kurulundayız. Kısaca amacımız meslektaşlarının arasındaki irtibatı sağlamak ve kurumlar arasındaki ilişkiyi, varsa sorunlarımızı kanunlar nezdinde Ankara'ya buradan iletmek. Orada konularla ilgili çözümler üretmek, çözüme ulaştırmak. Yine sivil toplum örgütü olarak belediyeyle de tabii bizim sektörün çokça konularla ilgili sorunlarımız oldu ve çözdük. Ama genel olarak sorunumuz Kentsel Dönüşüm, konut üretmek kira fiyatları, rezerv alanları” dedi.