Kastamonu'da Tomruk Yüklü Tır Devrildi! Kastamonu'da Tomruk Yüklü Tır Devrildi!

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından desteklenen bu proje, matematik öğretimine yeni bir perspektif kazandırmayı amaçlıyor.

Proje kapsamında, öğretmen adayları video temelli mesleki gelişim ortamında dijital içerikler tasarlayacak ve uygulayacaklar. Bu sayede, öğretmen adaylarının teknolojik, matematiksel ve pedagojik bileşenleri bütüncül bir şekilde düşünmeleri hedefleniyor.

Proje aynı zamanda üç aşamalı bir yöntemsel yaklaşımı içeriyor ve bu yaklaşımın tüm disiplinlerdeki öğretmen eğitimcilerine öğretmenlik uygulaması dersi tasarımları için ilham vermesi bekleniyor. Ayrıca, projede geliştirilecek dijital etkinlikler ve öğretim videoları, bir web sitesinde sunularak teknoloji ve öğretmen eğitimi alanındaki araştırmacılara proje tasarlama imkanı sunacak.

Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, bu projenin eğitim kalitesini arttırmaya yönelik önemli bir adım olduğunu belirterek, projeye katkı sağlayanları tebrik etti ve desteklerinden dolayı TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal'a teşekkür etti.