Türkiye genelinde araştırma ve anket yapan firmanın Zonguldak Belediye Başkanlığı için yaptığı araştırmaya İMZA Gazetesi ulaştı. 15 Gün önce MHP’nin aday çıkarmayıp Ak Parti adayına destek vereceğini açıklamadan önce CHP adayının açıklanmasının hemen ardından yapılan araştırmada kararsızlar ve sandığa gitmeyeceğini söyleyenlerin oranının yüksek olması dikkat çekti. 

Zonguldak Belediye Başkanlığı için bin 601 kişi üzerinde telefon destekli bilgisayar yöntemiyle yapılan araştırmada çok çarpıcı sonuç ortaya çıktı.
Zonguldak Belediye Başkanlığı için yarış gittikçe kızışırken bir anket şirketinin KATI yöntemiyle yapmış olduğu araştırmanın sonuçları dikkat çekti. İmza Gazetesi ile paylaşılan anket sonuçlarında önemli detaylar göze çarptı. 

Tünellerde kaza! Yaralılar var Tünellerde kaza! Yaralılar var

Türkiye genelinde araştırma ve anket yapan şirketin Zonguldak’ta bin 601 kişi üzerinde telefon destekli bilgisayar yöntemiyle yaptığı araştırmada “Peki bu Pazar bir yerel seçim olsa kime oy verirsiniz?” sorusu yöneltildi.  
4 PUAN FARK VAR!
Ocak ayının 20’sinde başlayıp bir hafta süren “Telefon destekli bilgisayar yöntemiyle” yapılan araştırmada adaylardan biri yüzde 26 alırken diğer aday yüzde 30 aldı. 
MHP’ye ise yüzde 6 oranında destek verilen ankette Saadet Partisi’nin oy oranı yüzde 2 civarında çıktı. 
KARARSIZ VE “SANDIĞA GİTMEM” DİYENLERDE ÇARPICI SONUÇ!
Araştırmada kararsız ve sandığa gitmeyeceğini söyleyenlerin oranı hiç olmadığı kadar yüksek çıkması dikkat çekti. 2 Aday arasındaki fark yüzde 4 olarak göze çarparken kararsızların oy oranının yüzde 20, “Sandığa gitmem/oy kullanmam” diyenlerin oranı yüzde 10 olarak belirlendi. 
Buna göre yüzde 30 ile kararsız ve “Sandığa gitmem” diyenler belediye başkanlığını kazanacak oy oranına ulaşıyor. 
Buna göre seçmenini sandığa getirebilen ile kararsız seçmeni ikna edebilenin seçimi kazanabileceği ortaya çıkıyor.