Zonguldak'ta trafik kazası! Zonguldak'ta trafik kazası!

Dünyanın önde gelen finans, pazarlama, yatırım ve endüstri dergisi Forbes, Türkiye'nin en yaşanılabilir şehirleri üzerine gerçekleştirdiği araştırma sonuçlarını paylaştı.

Yaşamanın ve çalışmanın daha olanaklı olduğu şehirleri en düşük puandan en yüksek puana sıralayan Forbes, sıralamada beklenmedik bir ismi birinci sıraya yerleştirdi.
Türkiye genelindeki 30 şehrin sıralandığı yaşanabilirlik endeksi araştırmasında, Zonguldak ve Karabük dikkat çekerken, komşu il Bartın'ın listenin dışında kaldığı belirlendi. Zonguldak, 48,30 genel endeks puanı ile 25. sıraya yer alırken, 50,31 puanla Karabük şehri 20. sırayı elde etti.

Forbes'un yaşanabilirlik endeksi araştırması, Türkiye'nin farklı şehirlerindeki yaşam koşullarını değerlendirirken, özellikle iş ve çalışma olanakları, konut fiyatları, sağlık hizmetleri ve eğitim gibi faktörleri göz önünde bulundurdu. Bu sonuçlar, Türkiye'nin farklı bölgelerindeki şehirler arasındaki yaşam kalitesi farklılıklarını ortaya koymak adına önemli bir kaynak olarak değerlendirildi.