Altın fiyatlarındaki son dönemdeki yükselişler, yatırımcıların dikkatini çekmeye devam ediyor. Bu konuda önemli uyarılarda bulunan Uzman İslam Memiş, gram altını bozdurmayı düşünen yatırımcılara acele etmemeleri gerektiğini belirtti. Piyasalardaki dalgalanmanın süreceğini ve yatırımcıların sabırlı olmalarının önemli olduğunu vurguladı.

TÜRKİYE’NİN GRİ LİSTE DURUMU

Türkiye’nin gri listeye alınmasının anormal olduğunu belirten Memiş, bu durumun normalleştiğini söyledi. Borsa tarafında yabancı yatırımcıların gelişine dair büyük beklentiler olmadığını söyledi.

DOLAR KURUNDAKİ GELİŞMELER

Memiş, doların 32.80 seviyesinde olduğunu belirtti. Doların uluslararası piyasalarda güçlendiğini ancak önümüzdeki hafta dolar endeksinde bir gerileme beklediğini ifade etti. Bu durumun dolar/TL kurunu 32.60 seviyesine çekebileceğini belirtti. Piyasalardaki dalgalanmaların devam edeceğini öngören Memiş, yatırımcıların dikkatli olmasını tavsiye etti. Döviz kurlarındaki hızlı değişimlerin altın piyasasını da etkilediğini belirtti.

ALTIN FİYATLARINDAKİ YILLIK ARTIŞ

Madenci kızı için destek istedi Madenci kızı için destek istedi

Gram altın, yılbaşından bu yana 495,4 lira artarak yüzde 25,35 değer kazandı. Son bir yıla göre ise yüzde 52,62 artış gösterdi. Ons altın, yılbaşından bu yana yüzde 14,18, son bir yılda ise yüzde 21,44 değer kazandığını ifade etti.

Kaynak: HABER MERKEZİ