ZBEÜ Çevre Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi ile Hacı Mevlüt ve Hacı Sabahat Hamzaoğlu Anaokulu'nun iş birliğinde düzenlenen etkinlik, Rektör Özölçer'in katılımıyla gerçekleşti.

Whatsapp Image 2024 03 29 At 15.27.34 (9)

Sergi ve Defileyle Renkli Bir Kutlama

Etkinlik, ZBEÜ Farabi Genç Ofis ve Öğrenci Merkezi'nde düzenlendi. Çevre Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Deniz Karaelmas'ın açılış konuşmasıyla başladı. Karaelmas, sıfır atık hareketinin önemine vurgu yaparak çevre bilinci konusunda erken yaşlarda eğitimin gerekliliğine dikkat çekti.

Whatsapp Image 2024 03 29 At 15.27.34 (7)

Ardından Rektör Özölçer'in katılımıyla Sıfır Atık Sergisi ziyarete açıldı. Hacı Mevlüt ve Hacı Sabahat Hamzaoğlu Anaokulu öğrencilerinin geri dönüştürülebilir malzemelerden hazırladığı defile ise renkli görüntülere sahne oldu. Öğrencilerin yaratıcı kostümleriyle gerçekleştirdiği defile, büyük beğeni topladı.

Whatsapp Image 2024 03 29 At 15.27.34 (6)

Gelecek İçin Sürdürülebilirlik Vurgusu

Sergi ve defilenin ardından Rektör Özölçer, ZBEÜ olarak sürdürülebilir kalkınma ve çevre konularında önemli çalışmalar yaptıklarını belirtti. Akademik ve sanatsal anlamda sürdürülebilirlik çalışmalarını desteklediklerini vurgulayan Özölçer, etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür etti.

Deniz Yavuzyılmaz, Murat Kurum’un dokunulmazlığının kaldırılmasını istedi! Deniz Yavuzyılmaz, Murat Kurum’un dokunulmazlığının kaldırılmasını istedi!

Whatsapp Image 2024 03 29 At 15.27.34 (3)

Bu tür etkinliklerin önemine değinen Rektör Özölçer, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi'nde daha fazla etkinlik gerçekleştirilmesini temenni ettiğini dile getirdi. Sıfır Atık Sergi ve Defile etkinliği, üniversitenin çevre bilinci ve sürdürülebilirlik konusundaki kararlılığını bir kez daha gösterdi.

Whatsapp Image 2024 03 29 At 15.27.34 (5)

Aytaç Öztürk

Zonguldak Haberleri