Çağlayan, Bakanlık tarafından 2024 yılı yatırım programında yer alan Merkez, Kilimli ve Devrek ilçelerinde yapılacak Spor Salonu ve Yüzme Havuzu projeleri için ek ödenek protokolleri imzalandığını belirtti.

Whatsapp Image 2024 04 16 At 13.38.01 (1)

Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ile Zonguldak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü arasında imzalanan protokollerle, Merkez, Kilimli ve Devrek ilçelerinde yapılacak olan Spor Salonu ve Yüzme Havuzu projelerinin ihale süreçleri başlatıldı.

Çağlayan, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Zonguldak'a olan desteğinin aralıksız devam ettiğini vurgulayarak, ilçelerdeki spor altyapısının güçlendirilmesinin önemine dikkat çekti.

Whatsapp Image 2024 04 16 At 13.38.00 (2)

Ak Parti Zonguldak İl Başkanı Mustafa Çağlayan yapılacak projeleri şöyle açıkladı: 

Merkez ilçe Bahçelievler Mahallesi’nde 1.900 metrekare taban alanına sahip ve içerisinde 1 adet antrenman salonu Jimnastik, Karate, Judo, Taekwondo ve Masa Tenisi gibi ferdi branş çalışmalarının yapılabileceği antrenman salonu ile FIBA onaylı ahşap parke zeminli Basketbol, Voleybol ve Hentbol branşlarının antrenman ve resmi müsabakalarının oynanabileceği salon bulunmakta olup 180 gün içerisinde tamamlanması planlanan spor salonu ile diğer bir proje olan Merkez Yarı Olimpik Yüzme Havuzu yapımı işlerinin sözleşmeleri imzalanmıştır.

Whatsapp Image 2024 04 16 At 13.37.59 (1)

Kilimli ilçesinde ise; 1.900 metrekare taban alanına sahip ve içerisinde 1 adet antrenman salonu Jimnastik, Karate, Judo, Taekwondo ve Masa Tenisi gibi ferdi branş çalışmalarının yapılabileceği antrenman salonu ile FIBA onaylı ahşap parke zeminli Basketbol, Voleybol ve Hentbol branşlarının antrenman ve resmi müsabakalarının oynanabileceği salonu yine 180 gün içerisinde tamamlanması planlanmakta olup, spor salonunun yanında Basketbol, Voleybol ve Tenis Kortu bulunmaktadır. Bununla birlikte Gelik beldesinde ise faaliyette bulunan Futbol sahasının bakım-onarım çalışmaları ile sahanın tel örgüleri yenilenecek olup aynı zamanda 500 kişilik tribün yapılacaktır. Bu işlerin sözleşmeleri de imzalanmıştır.

Bir diğer spor yatırımımız ise Devrek ilçemize Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu yapımı işi olup; bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada ilimizde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün tespit ve koordinasyonunda İl Başkanlığımız ve Milletvekillerimizin destek ve takipleri sonucunda spor tesisleşmesi, spora ve sporcuya verilen destekler artarak devam edecektir. 

Whatsapp Image 2024 04 16 At 13.37.59

Belirtilen bu işler Zonguldak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzün koordinesinde ihtiyaçların tespit edilmesi ile birlikte istişare yapılması, İl Başkanlığımız ve Milletvekillerimiz tarafından ihtiyaçların Gençlik ve Spor Bakanlığımıza iletilmesi ve takip edilmesi neticesinde Zonguldak İlimize toplamda 131.771.000,00-₺ tesis kazandırılmıştır. İlimize hayırlı olsun.

Bu tesislerin ilimize kazandırılması, spora ve sporcuya verilen destekler için başta Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Osman Aşkın BAK, Milletvekillerimiz ve tüm emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Whatsapp Image 2024 04 16 At 13.38.00 (1)

Aybüke Ünal 

Zonguldak’ta madende yakılan Afgan Nourtani’nin davasında şok gelişme! Zonguldak’ta madende yakılan Afgan Nourtani’nin davasında şok gelişme!

Zonguldak Haberleri

Editör: Aybüke Ünal