Nisanur, Furkan S.'nin cinsel istismarına maruz kaldıktan sonra yaşamını yitirmişti. Cenazesine devlet yetkilileri ve soruşturmadaki polisler sahip çıktı.

İki yıl önce meydana gelen olayda, Furkan S. ile tanışan bir kadın geceyi onunla geçirdi. Kadının markete gitmesiyle evde yalnız kalan 2 yaşındaki Nisanur, Furkan S. tarafından cinsel istismara uğradı ve ağır yaralandı. Furkan S. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Defin İşlemleri ve Polis İlgisi

Karadeniz’deki kirliliğin nedeni belli oldu! Müsilaj zannedilen kirlilik bakın ne çıktı? Karadeniz’deki kirliliğin nedeni belli oldu! Müsilaj zannedilen kirlilik bakın ne çıktı?

Nisanur'un cenazesi, kimsesizlerin de defnedildiği Yenişehir Mezarlığı'na gömüldü. Cenazeye, devlet yetkilileri ve soruşturmayı yürüten polisler katıldı. Soruşturmayı aydınlatan ekip, Nisanur'un mezarının kaybolma riskine karşı önlem aldı ve düzenli olarak ziyaret ederek bakımını üstlendi.

A W221276 01

Adının Unutulmaması İçin

Nisanur'un mezar taşına, "Ve herkese hak ettiği karşılığın verileceği hesap günü mutlaka gelecektir" ifadeleriyle adalet vurgusu yapıldı. Mezar, kimsesizler mezarlığına defnedilirken, Nisanur'un masumiyetinin hakkını arayan bir sembol olarak görülüyor. Her ziyaretçi, Nisanur'un adını unutmayacak bir hikayeye sahip olduğunu düşünüyor.

İHA

Zonguldak Haberleri

Editör: Aybüke Ünal