Zonguldaklı milletvekili Yavuzyılmaz'a önemli görev! Zonguldaklı milletvekili Yavuzyılmaz'a önemli görev!

Kastamonu Gazeteciler Derneği ile Küresel Gazeteciler Konseyi’nin ortaklaşa organize ettiği iftar ve "Yerel Basının Sorunları" konulu söyleşi programı dün akşam Kastamonu’da gerçekleştirildi.

Whatsapp Image 2024 03 17 At 02.22.13 (1)

Armoni Park Otel’de düzenlenen programa Küresel Gazeteciler Konseyi Genel Başkanı ve BİK Genel Kurulu Üyesi Mehmet Ali Dim ve KGK Genel Sekreteri Lütfü Karakaş’ın yanı sıra konseyin bazı yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Karabük, Bartın, Zonguldak, Çankırı, Çorum ve Kastamonu’dan vasıflı internet haber siteleri ile gazetelerin yetkilileri katıldı.

Whatsapp Image 2024 03 17 At 02.22.15

"5 İLİN GAZETECİLERİ BULUŞTU"

İftar yemeğinin ardından ev sahibi olarak Kastamonu Gazeteciler Derneği Başkanı ve KGK İl Temsilcisi olarak İzzet Sarı’nın kısa bir selamlama konuşmasının ardından KGK Genel Başkanı Dim'de yaptığı konuşmada, BİK’in yapılan son genel kurul toplantısında alınan kararlar ve internet yasasını ilgilendiren konularla ilgili açıklamalarda bulundu.

Whatsapp Image 2024 03 17 At 02.22.14

"İNTERNET YASASINDA GEÇ KALINDI"

KGK Genel Başkanı DİM: İnternet Yasasında Kastamonu 5. Bölgede yer almalıydı

Genel Başkan Mehmet Ali Dim, İnternet Yasası’nın Türkiye'ye getirilmesinde 20 yıl geç kalındığına dikkat çekerek başladığı konuşmasında, “Ben bile Antalya’daki gazetemde İnternet haber sitemi 20 yıl öncesinden kurdum. Bütün donatılarımı ve altyapımı ona göre düzenledim. Ancak iyi niyetli ve yerinde bir karar olmasına karşı acele ile başlandı ve adil bir sistem oluşturulamadı. Nitekim şu an konuk olduğumuz Kastamonu, internet yasasında emsal illeri bulunan 5. Bölge yerine 4. Bölgede değerlendirildi. Bu gibi tenkit edilecek çok konu var. Bunların düzeleceği inancındayım.

Whatsapp Image 2024 03 17 At 02.22.15 (1)

"ADALET VE ORMAN BAKANLARIMIZLA GÖRÜŞÜYORUZ"

KGK Genel Başkanı Dim, “Adalet Bakanlığı’na ait il ve ilçe İcra müdürlüklerinin icra ilanları ile Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı Orman Bölge ve İşletme müdürlüklerinin Orman emvali, satışı, kesim, istifleme ve yol yapımı gibi ilanlarında aynı mevzuata göre bulundukları illerde bölge ve şube müdürlüklerinde görevli kişilerin algı (anlama-kavrama) zafiyeti var. Görevli personel istediği gibi anlıyor ve ilanı BİK’e göndermesi gerekirken ilan panosuna asabiliyor” diyerek meslektaşlarının bulundukları illerde ve ilçelerde Bakan, milletvekili ve parti yöneticilerine bu konularla sık sık istişare etmelerini ve icra müdürlükleri ile diyalog halinde olmalarını istedi.

Whatsapp Image 2024 03 17 At 02.22.16