Borsada geçtiğimiz hafta hisselerin çoğunda satış baskısı devam etti ve BİST100 endeksi haftayı %1,15 düşüşle geride bıraktı. Ancak, Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş. (EREGL) hissesi BİST 100 endeksinden pozitif ayrışarak haftayı %1,33 yükselişle kapattı. Hissenin endeksten pozitif ayrıştığı haftada Bank of America üzerinden yapılan satışlar dikkat çekti.

Bank of America'nın Yoğun İşlemleri

Bank of America müşterileri geride bıraktığımız haftada EREGL hisselerinde toplam 164.422.418 lot işlem gerçekleştirdi. İşlemlerin 73.589.648 lotu alım yönünde, 90.832.770 lotu ise satış yönünde oldu. Bank of America haftayı EREGL hissesinde -17.243.122 lot net satış ile geride bıraktı. Haftalık satışların net TL karşılığı -901.045.711 TL oldu.

HSBC'nin Satışları Dikkat Çekti

Bank of America’nın Erdemir Ereğli Demir Çelik hisselerinde yüklü satış yaptığı işlemlere 2.697.091 lot net satış yaparak HSBC eşlik etti. Bu iki kurumun yoğun satışları, piyasada dikkat çeken gelişmeler arasında yer aldı.

Devrekli Kung Fu Sporcuları Edirne'den Ödüllerle Döndü Devrekli Kung Fu Sporcuları Edirne'den Ödüllerle Döndü

Alış Tarafında İş Yatırım ve Yapı Kredi Yatırım

Alış tarafında ise İş Yatırım ve Yapı Kredi Yatırım öne çıktı. Bu aracı kurumların önümüzdeki günlerde nasıl hareket edeceği, piyasa aktörleri tarafından merakla takip edilecek konuların başında olmaya devam edecek.

Piyasada Beklentiler

Piyasalardaki satış baskısının devam edip etmeyeceği ve EREGL hisselerinin seyrinin nasıl olacağı, yatırımcıların yakından takip ettiği konular arasında yer alıyor. Özellikle Bank of America ve HSBC’nin stratejileri, yatırımcılar için önemli sinyaller verebilir.

Editör: İrem Karagöz