İşçilerin kaldığı binada yangın! İşçilerin kaldığı binada yangın!

Bartın Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır, 3 aylık değerlendirme toplantısı kapsamında beraberinde CHP Bartın İl Başkanı Selim Karakaş ve Belediye Meclis üyeleri, basın mensupları ile bir araya geldi.

CHP İl Başkanı Selim Karakaş, basın mensuplarının Amasra’da belediye başkan aday adayları arasında bir ön seçim olup olmayacağı sorusuna yanıt verdi.

CHP İl Başkanı Selim Karakaş, basın mensuplarının Amasra’da belediye başkan aday adayları arasında bir ön seçim olup olmayacağı sorusuna kendisinin de bir ön seçimden yana olduğunu belirterek, “Bildiğiniz gibi bende 13 Ekim’de İl Başkanlığını bırakacağım. O günkü yönetimdeki arkadaşlarımız da ne şekilde bir tavır belirler o da onların takdiri olacaktır ”şeklinde konuştu.

Karakaş, “Gönül her seçimden önce ön seçimin yapılmasını tabi ki ister. Sonuçta bu değerli bir şey. Seçim Kanunun değişmesi nedeniyle ön seçimin, seçim tarihine yakın bir zamanda yapılması gerekiyor. Bu da bütün siyasi partileri zorlayan bir durum aslında. Normal seçim takvim içerisinde resmi ön seçim Şubat ayının ortalarında falan yapılıyor. Mart’ın 31’inde de yerel seçim yapılacak. O tarihlerin sıkışması ön seçim ya da aday belirleme yöntemlerin şeklinde de belirleyici oluyor. Siyasi Partiler Yasasının öncelikle buna ilişkin düzenlemeleri yapması gerekiyor. Bizim gibi demokrasiye inanan siyasi partilerde bu süreçler biraz daha zor aşılıyor. Bu seçimde Genel Merkezimiz nasıl davranır? Bildiğiniz gibi bende 13 Ekim’de İl Başkanlığını bırakacağım. O günkü yönetimdeki arkadaşlarımız da ne şekilde bir tavır belirler o da onların takdiri olacaktır. Yerel seçimlerin bütün herkes için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.