Ahmet Kızılyar’dan acı haber! Ahmet Kızılyar’dan acı haber!

Kendi gençlik yıllarından örnekler veren Kaşlı, 1980'li yıllardaki deneyimleri üzerinden konuşarak, devletin sağladığı imkanların yanı sıra bireysel çaba ve girimcilikle ek gelir elde edilebileceğini vurguladı.

Kaşlı'nın önerisi şu şekildeydi: "Bizim de bir şey yapmamız lazım. Domates mi yetiştiririz, su mu satarız, başka bir şey mi satarız... Aile ekonomimize 10 bin lira ek gelir getirecek ikinci bir iş... Daha önce ben biliyorum, öğretmenlik mesleğini bıraktıktan sonra simit satanlar, su satarlar vardı. Çünkü o zamanlar 100 lira maaş, 50 lira kiraydı. O dönemleri de yaşadık 80’li yıllarda. Onun için vatandaşlarımızdan da aile ekonomisine katkı sağlayacak işler bulmalarını, uğraşmalarını tavsiye ediyorum. Sadece devletten beklemek yerine, kendi çabalarıyla da ek gelir elde etmeleri önemli."

Bu sözler, özellikle AK Parti'nin seyyanen zam iddialarına net bir şekilde karşı çıkmasının ardından emekliler arasında büyük bir heyecan yaratmıştı. AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, emeklilere yönelik herhangi bir zam dosyasının masalarında olmadığını ve böyle bir çalışmanın yürütülmediğini açıklamıştı. Bu durum, emeklilerin maddi beklentilerini hayal kırıklığına uğrattı ve Kaşlı'nın önerisi bu hayal kırıklığını hafifletmeye yönelik bir çözüm olarak sunuldu.