Düzce'nin Çilimli ilçesinde bahçesinde ot biçen emekli öğretmen Ahmet Dülger, anne ve yavru kirpileri görünce çalışmasını durdurdu.

A W240569 10

Anne Kirpinin Koruma İçgüdüsü

Söğütlü köyünde yaşayan Ahmet Dülger, fındık bahçesini biçerken anne kirpi ve iki yavrusunu fark etti. Anne kirpi, yuvası bozulmasına rağmen yavrularını bırakmayarak üstlerine yattı ve onları korumaya çalıştı. Dülger, bu durumu görüp çalışmayı durdurdu ve tırpan yaparken dikkatli olunması gerektiğini vurguladı.

"Bahçeleri Biçerken Canlılara Zarar Vermemek Gerekiyor"

Doğanın dengesini korumak istediğini söyleyen Ahmet Dülger, "Toprakla, böcekle, bahçeyle haşır neşir oluyoruz, güzel bir yaşam sürüyoruz. Bahçeleri biçerken vatandaşların çok dikkatli olmaları gerekiyor. Bilhassa fındık ağacının diplerinde yaşayan canlılar var. Kör yılan var, kirpi var" dedi.

A W240569 08

Dikkat ve Özen Çağrısı

Ot biçtiği sırada kirpilere rastladığını anlatan Dülger, "Dikkatli oldum, can kaybına sebebiyet vermedim. Bu tür işlerle uğraşan arkadaşların çok dikkatli olmaları gerekiyor. Anız yakarken dikkatli olmak lazım. Bahçeleri biçerken canlılara zarar vermemek gerekiyor. Cenabı Allah her şeyi düzen içerisinde yaratmıştır. Bu dengeyi bozmamak için hiçbir canlıya zarar vermeden işlerimizi görmemiz gerekiyor" diye konuştu.

Elektrik tellerine çarpan kuş, elektriğin kesilmesine neden oldu! Elektrik tellerine çarpan kuş, elektriğin kesilmesine neden oldu!

A W240569 03

A W240569 09

Düzce Haberleri

Editör: Aybüke Ünal