Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Yönetim Kurulu, Türkiye Taşkömürü Kurumu’na (TTK) bağlı Armutçuk Müessese Müdürlüğü’nün kapatılacağı yönüne yönelik yazının yanlış yazıldığını bildirdi.

Zonguldak'ın o ilçesi Türkiye’de bir numara! Zonguldak'ın o ilçesi Türkiye’de bir numara!

‘’YAZININ YANLIŞLIKLA YAZILDIĞI ANLAŞILMIŞTIR’’

GMİS Yönetim Kurulu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na bağlı Maden Petrol İşleri Genel Müdürlüğü (MAPEG) raporu doğrultusunda TTK Armutçuk Müessesesi’nin çeşitli nedenlerden dolayı kapatılmasına yönelik TTK Genel Müdürlüğü’ne resmi yazı yazıldığı konusunda kamuoyunda çıkan haberler nedeniyle yaptığı yazılı basın açıklamasında, şunları kaydetti:
‘’MAPEG tarafından TTK Armutçuk Müessese Müdürlüğü’nde üretimin durmasına yönelik kuruma resmi yazı yazdığı kamuoyunda yer almıştır. Söz konusu yazıyla ilgili yapılan görüşmeler ve incelemeler neticesinde böyle bir yazının MAPEG tarafından kuruma geldiği ancak daha önce üretimi onaylanan ve herhangi bir sorun bulunmayan TTK Armutçuk Müessesinin üretim yapmasında bir engel olmadığı, yazının yanlışlıkla yazıldığı anlaşılmış olup, MAPEG tarafından kuruma Armutçuk Müessesinin üretime devam etmesi konusunda herhangi bir engelin bulunmadığına yönelik yeni bir yazı gönderilmiştir.

‘VARGÜCÜMÜZLE MÜCADELE EDECEĞİZ’

Dolayısıyla biz GMİS olarak bugüne kadar tüm müesseselerle birlikte kurumu yaşatmak için nasıl mücadele ettiysek bugün ve bundan sonrada aynı şekilde bütün müesseslerimizle beraber kurumumuzun yaşaması, üretimin iş sağlığı ve güvenliği kurallarına uygun olarak artarak devam etmesi ve yer altı kaynaklarımızın ülke ekonomisine kazandırılması için var gücümüzle mücadele edeceğiz.

‘YAZININ ORTADAN KALDIRILMIŞ OLMASI SEVİNDİRİCİDİR’

Kamuoyuna yansıyan bu yazının ortadan kaldırılmış olması sevindirici olmuştur. Çalışanlarımızın kafaları rahat şekilde iş sağlığı ve güvenliğine uygun şekilde çalışmalarına devam edebilirler.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.­­­­­­­­­­­­­­­’’

HABER: ORHAN AKYÜZ