Bolu'da yaşanan trajik olayla ilgili mahkeme süreci başladı. İddialara göre, miras davası nedeniyle aralarında husumet bulunan bir kişi, pompalı tüfekle kayınbiraderini ve iki oğlunu vurdu. Tutuklu sanık Kenan Ünen, ilk mahkeme duruşmasında, öldürme niyeti olmadığını ve büyük bir pişmanlık duyduğunu belirtti.

Olay, 15 Aralık 2023'te Bolu İzzet Baysal Küçük Sanayi Sitesi'nde gerçekleşti. Kenan Ünen'in, alacak verecek meselesi yüzünden husumet yaşadığı Taner Ünen ve Erhan Üreten kardeşler ile babaları Ekrem Üreten arasında tartışma çıktı. Tartışmanın ardından Kenan Ünen, araçta beklerken yanında bulunan pompalı tüfekle ateş açtı. 3 kişi yaralandı, bu esnada tüfekten çıkan saçmalar bir başka kişiye de zarar verdi.

A W185952 01

Mahkeme sürecinde, Kenan Ünen hakkında "Basit yaralama", "Mala zarar verme", "Silahla tehdit", "Tasarlayarak öldürme" ve "Tasarlayarak öldürmeye teşebbüs" suçlarından dava açıldı. İddianamede, Kenan Ünen'e 90 yıla kadar hapis cezası istendiği belirtildi.

Bolu 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Kenan Ünen ve suçtan tutuklu bulunan Taner Ünen SEGBİS aracılığıyla katıldı. Duruşma salonunda tutuksuz sanık Ekrem Üreten, taraf avukatları, müşteki ve yakınları da hazır bulundu.

A W185952 03

Duruşmada savunması alınan tutuklu sanık Kenan Ünen çok pişman olduğunu belirterek, "Kayınbiraderim Ekrem Üreten ile miras olaylarından dolayı aramızda 3 yıldır husumet vardı. Daha önce de beni silahla tehdit ettiler. Olay günü oğlumla beraber emlakçıya gidip aramızdaki bu miras olayını çözmesini istedik. Emlakçı, Ekrem Üreten’i aradı. Telefon hoparlördeydi. Ekrem’in ‘Ben bunları vuracağım’ diye tehdit ettiğini duydum. Sonra oğlu Erhan emlakçıya geldi ve sözlü tartışma yaşadık. Tartışma büyümesin diye oğlum beni uzaklaştırdı. Dükkandan çıkıp sanayiye geçtik. Ekrem’den alacağımız borç sebebiyle yıkamacıdaki aracını aldık. Arabayı borcumuzun karşılığı olarak alabiliriz diye düşündük. Oradan ayrılıp lokantanın önüne gittik. Sonra oğluma yaptığının yanlış olduğunu ve aracı geri götürmesini söyledim. Oğlumu aracı teslim etmesi için yıkamacının önüne bıraktım. Ekrem ve çocukları da oradaydı. Oğlum bana, 'Sen gelme' deyip konuşmak için yanlarına gitti. Bir süre sonra bağrışma sesi geldi. Tüfeği aldım havaya bir el ateş ettim. Ekrem elini beline atıp üzerime geldi. Silahı olduğunu bildiğim için rastgele ateş ettim. Erhan da geldi boğuşmaya başladık. Erhan’ı hedef göstererek ateş etmedim. Öldürmek gibi niyetim yoktu. Öldürme niyetim olsaydı oğlumu konuşması için yanlarına göndermezdim. Çok pişmanım” dedi.

A W185952 02

“Beni 3 yerimden vurdu, 26 yaşında oğlumu öldürdü”
 

Olay anında ‘yapmayın’ diye defalarca bağırdığını ifade eden müşteki sanık Ekrem Üreten, “Olay günü emlakçıda yoktum. Emlakçı beni arayıp çağırdı ben de hemen geleceğimi söyledim. Gittiğimde Kenan ve Taner yoktu, rahmetli oğlum Erhan vardı. Taner beni arayıp arabamı aldığını ve gelip almamı söyledi. Oğlum Erhan ve Ersan ile beraber yıkamacıya gittik. Taner bağırarak yanımıza geldi ve tehditler savurdu. Küfretti ama ben uzatmamak için sustum. ‘Sizi bitireceğim’ diye tehdit etti. Biz tartışırken Kenan arabadan indi ve direkt tüfekle ilk bana ateş etti. 3 yerimden vurdu. 26 yaşındaki oğlumu öldürdü, ben günlerce yoğun bakımda yattım. Kaç kere 'Yapmayın' diye bağırdım ama ilk bana ateş etti. Yaralı halde oğullarım aklıma geldi ve onların yanına gitmek istedim. Giderken Kenan beni arkamdan vurdu. 4 buçuk aydır oturamıyorum. Rahmetli oğlum Erhan öldükten sonra torunum doğdu” dedi.
Mahkeme heyeti, Kenan Ünen’in tutukluluk hallerinin devamına, mahkemenin ertelenmesine karar verdi.

A W185952 06

Alev alev yandı! İmdadına ekipler yetişti... Alev alev yandı! İmdadına ekipler yetişti...

İHA

Bolu Haberleri