Çaycuma Belediyesinin Oktay Olcay Yurtbay Caddesi üzerine diktiği “Filenin sultanları” heykeli muhteşem bir törenle açıldı. Açılışa Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, CHP Zonguldak İl Başkanı Devrim Dural, Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi İlker Dinçay, Çaycuma Kent Konseyi Başkanı Tuğrul Dereli, çeşitli siyasi partilerin ilçe başkanları, sivil toplum örgütleri, meslek odaları ve sendikaların temsilcilerinin yanı sıra kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı. Çaycumaspor kulübünden sporcuların da hazır bulunduğu açılışta, Çaycuma Marşı’nın yanı sıra Kadın Voleybol Milli Takımının oynadığı turnuvalar sırasında söylenen şarkılar da çalındı. Çaycuma Belediye Bandosu’nun bir selamlama konseri verdiği tören, Çaycuma Belediyesi Halkoyunları Topluluğu’nun yaptığı gösteriyle başladı.

KANTARCI: “BİR BAŞARININ HİKÂYESİNİ BURADA ANITLAŞTIRDIK”

İlk konuşmayı yapan Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, “Çaycuma’da bahara hazırlanılan çok anlamlı bir günde, Dünya Kadınlar Günü olan 8 Mart’ta bir aradayız. Bir başarının hikâyesini burada anıtlaştırdık. Biz bilimde, sanatta, sporda başarıya aç bir ülkeyiz. O başarıyı yakaladığımızda da millet olarak kenetleniyoruz ve doya doya yaşamak istiyoruz. Filenin Sultanlarının yarattığı, büyük başarıyı izlerken aklıma bu şampiyonluğu Çaycuma’da sembolleştirmek geldi. Değerli Heykeltıraş arkadaşım Ahmet Uzun’dan rica ettim, zamanlama denk geldi, bu anlamlı günde de açılışını yapmak kısmet oldu. Çaycuma bir taraftan baharı müjdeliyor, bir taraftan kadınlarımızın bu gününü anmış oluyoruz, bir taraftan da ülkemizin bu büyük başarısını burada sembolleştiriyoruz. Bu güzel anlamlı günde hep beraber olduğumuz, bu hazzı beraber yaşadığımız için sonsuz teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız” dedi.

DİNÇAY: “MUHTEŞEM ÇAYCUMA”

Daha sonra kürsüye çağrılan Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi İlker Dinçay, “Hepinizi Başkanım Ali Koç ve Yönetim Kurulu arkadaşlarım adına sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Öncelikle sundukları yöresel oyunlarıyla gerçekten güne keyif katan kadınlarımızın nezdinde, bütün kadınların kadınlar gününü kutluyorum. Voleybol Kadın Milli Takımımız hakikaten memleketin bir gururu haline geldi. Fenerbahçe’nin buradaki katkısı tüm sporlarda olduğu gibi bence yadsınamaz bir durum. Melisa’da bunlardan bir tanesi. Sabah da kulübümüzün önünde kaptanımız Eda Erdem’in heykeli açıldı. Yine mütevazı olamayacağım, Türk Voleybolunun gelişmesine büyük katkıda bulunan birisinin evladıyım. O anlamda bugünkü milli takımın temellerinin atılmasında emeğimizin olduğunu düşünüyorum. Bugün bu anlamlı heykeli açmak için bizleri davet eden sevgili Bülent Başkanımıza, sevgili heykeltıraşımız Ahmet Bey’e de çok teşekkür ediyorum. Başkanıma ve sizlere gerçekten, fiziksel ve insani olarak müthiş bir Çaycuma buldum, beni ağırladığınız, misafir ettiğiniz için çok teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.” dedi.

YAVUZYILMAZ: “KADIN VOLEYBOL MİLLİ TAKIMIMIZ BİR DÜNYA MARKASI HALİNE GELDİ”

Son olarak kürsüye çağrılan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, “Türkiye’de henüz dünya markası şirketler yapamadık. Ekonomik anlamda ülkemize Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği hedef doğrultusunda muasır medeniyetler seviyesinin üzerine henüz çıkaramadık ama bazı dünya markaları ürettik. Nerede? Sporda ve sanatta. Sporda Kadın Milli Voleybol Takımımız başardı bir dünya markası haline gelerek hepimizin gururu oldu. Melisa Vargas bizim milli gururumuz. Mellisa Vargas’ın ve Milli Voleybolcularımızın bu güzel heykelde vücut bulmaları ve sonsuza kadar yaşayacak olmaları bizi ayrıca mutlu ediyor. Bu eserin ortaya çıkmasını önce hayal eden, sonra mümkün kılan çok kıymetli Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı’ya ve tüm emekçi kadınlarımıza şükranlarımı sunuyorum ve tekrar emeği geçenleri tebrik ediyorum.” dedi.

VARGAS, BAŞKAN KANTARCI’YA İMZALI FORMA ARMAĞAN ETTİ

Konuşmaların ardından Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Heykeltıraş Ahmet Uzun ve Fenerbahçe Yöneticisi İlker Dinçay’a günün anısına birer plaket sundu. Dinçay Milli Voleybolcu Vargas’ın imzalı formasını Başkan Kantarcı’ya armağan ederken Çaycumaspor Başkan Yardımcısı Mustafa Verimbaş Ali Koç, Melisa Vargas ve İlker Dinçay’a isimlerine yazılı Çaycumaspor forması armağan etti.

UZUN: “ÇOK SEVEREK YAPTIM”

Başkan Kantarcı’nın plaket verirken eseri yaratırken hangi duygulara sahip olduğunu sorması üzerine konuşan Heykeltıraş Ahmet Uzun, “Hasbelkader voleybol da oynamış biri olarak, bu turnuvanın olduğu zamanlar hop oturup hop kalktım. Apartmanı inleterek izlediğim maçlar sırasında Sayın Bülent Kantarcı’dan milli takımızla ilgili ne yapabiliriz diye bir bildirim aldım. Nasıl olur diye düşünürken konu çok kolay sonuçlandı, niye? Çünkü Vargas’ın o fotoğrafı zaten heykel gibiydi. Sadece onu hazır kompozisyonu betimlemek kaldı bana. Ama bir takım işlerim vardı, 8 Mart’ta açmak nasipmiş, iyi de oldu. Umarım beğenirsiniz, ben çok Üç buçuk, dört aya yakın çalıştım. Belediyecilik sadece altyapı değildir. Bu kente gelen insanlar bunlarla etkilenecekler ,sonra sizi tanımaya gayret edecekler, aslında biraz hizmet ediyoruz, yaşadığımız alanları güzelleştirmek adına da bir şeyler yapıyoruz. Çok mutlu olarak yaptım bu işi, umarım beğenirsiniz.” dedi.

Rüzgarlımeşe'de çıkan yangının nedeni belli oldu! Rüzgarlımeşe'de çıkan yangının nedeni belli oldu!

ERİK DALI İLE AÇILDI

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Önceki Dönem Milletvekillerinden Ali İhsan Köktürk, Fenerbahçe Yöneticisi İlker Dinçay, Hetkeltıraş Ahmet Uzun, CHP İl Başkanı Devrim Dural, CHP ilçe Başkanı Fahri Diler’le birlikte heykelin kurdelesini çözdü. Açılış sırasında Kadın Voleybol Milli Takımı gibi dünya markası olan “Erik Dalı” şarkısı çaldı.