Kalabalığın neden olduğu izdihamla zaman zaman karşılaşılan etkinlikte, gençler ve kadınlar özellikle ilgi gösterdi. Kdz. Ereğli Belediyesi önceki dönem başkanlarından Murat Sesli, etkinlikte Belediye Meclisi 1. Sıra Adayı Op. Dr. Evrim Balbaloğlu ve diğer belediye meclis üyeleriyle birlikte vatandaşlarla Karadeniz müzikleri eşliğinde horon tepti ve Kaptaş oyun havalarıyla eğlendi.

Murat Sesli (4)-2

Nevidan öğretmeni kaybettik! Nevidan öğretmeni kaybettik!

Çocuklara balon hediye eden Sesli, gelen misafirlerle birebir ilgilenerek desteklerini talep etti. Kdz. Ereğli’deki balık yasağını kaldıracaklarını vurgulayan Sesli, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Karadeniz’in kıyısındayız. Balık memleketinde balık kokar, yosun kokar. Bu güzel havada bizde halkımıza balık ekmek ikram ediyoruz. Bundan sonra Kdz. Ereğli’de deniz kenarında balık ekmek satışları da olacak. Hem Kdz. Ereğlili hemşerilerimiz hem de dışarıdan gelenler deniz kenarında istedikleri gibi balık yiyebilecekler. Modern son derece hijyenik balık ekmek stantlarımız olacak. Bakın görüyorsunuz; insanlarımız çok memnun ve mutlular. Kdz. Ereğli’nin olmazsa olmazı balıktır. Bu gün bizi seven insanlar burada toplandılar. Gelen herkese çok teşekkür ediyorum. 31 Mart günü destek Kdz. Ereğli’den hizmet bizden.”

Murat Sesli (7)-2

Saat 14.30’da başlayan etkinlik akşam saatlerine kadar devam etti.

Murat Sesli (5)-2

İHA

Ereğli Haberleri