Doğal Güzellikleri Tatile Gelenleri Cezbediyor! Doğal Güzellikleri Tatile Gelenleri Cezbediyor!

Cedidiye Meydanı'nda kurulan etkinlik çadırı, birbirinden ünlü konukları Düzcelilerle buluşturmaya devam ediyor. Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikler kapsamında çocuklar için çeşitli oyunlar düzenlenirken, katılımcılara ikramlar da sunuluyor.

A W171555 03

Her akşam Teravih Namazı sonrasında başlayan söyleşi etkinliklerinin son konuğu ise, sohbetleriyle ilgi çeken Yazar Hayati İnanç oldu. İnanç'ın söyleşisi büyük ilgi gördü ve katılımcılar tarafından keyifle takip edildi. Düzce Belediyesi, Ramazan ayı boyunca gerçekleştirdiği etkinliklerle şehir sakinlerine unutulmaz anlar yaşatmaya devam ediyor.

hayati inanç

Teravih Namazı sonrası başlayan söyleşi etkinliklerinin son konuğu sohbetleri ilgi ile takip edilen Yazar Hayati İnanç oldu. Çok sayıda Düzceli’nin takip ettiği söyleşisine Düzce’yi övgüleri ile başlayan İnanç şunları söyledi: “Düzce deyince benim aklıma hemen buranın Hafız yetiştiren bir memleket olduğu gelir. Yanlış bilmiyorsam en çok Hafız yetiştiren memleketlerimizden biridir. Ben Düzce ile dünürüm, buralı bir delikanlıya kız verdim. O yüzden kendi memleketimdir. Bazı zamanlar özeldir, Ramazan da öyledir. Bazı mekanlar kıymetlidir, Düzce de öyledir. Bazı insanlar da sevimlidir, Düzceliler de öyledir. Bu burada harika bir görüntü var. Gençliği çoğunlukta görüyorum. Beni en çok sevindiren gençlerimizin programlarımıza, kendi kültür ve inançlarına olan ilgisidir.”

“Biz aynı kitaba baş eğdik, kardeşiz”

Program sonrası yaptığı açıklamada Düzce’ye yakınlığını yineleyen İnanç, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’ye teşekkür ederek; “Düzce’ye ne zaman gelsem bu heyecan fırtınası ile karşılaşıyorum. Şu mübarek Ramazan gününde mümtaz bir günde mümtaz insanlarla bir arada olmanın bahtiyarlığını yaşıyorum. Rahmetli Cemil Meriç ‘bizler ki aynı kitaplara baş eğmişiz. Bizden ala kardeş mi olur?’ derdi. Faruk Bey de bende öyle bir değer taşıyor. Gördüğüm kadarıyla da çok seviliyor burada. Bu güzel gecede emeği olanlara teşekkür ediyorum. Cenab-ı Allah hayırlı başarıları artırarak sürdürsün, yüzü ak olsun kendisinin ve Düzcelilerin” dedi.

hayati inanç

Ramazan etkinlik çadırındaki buluşmalar birbirinden özel isimlerin katılımı ile devam edecek.

İHA

Düzce Haberleri