İYİ Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Murat Sesli, Batı Karadeniz Romanlar Derneği ve ilçede yaşayan Roman aileleri Yalı Caddesi’nde bulunan seçim ofisinde ki iftar davetinde ağırladı.

Kdz. Ereğli Belediyesi önceki dönem belediye başkanlarından Murat Sesli ile iftar sonrası sohbet eden Roman aileler 31 Mart seçimlerinde Murat Sesli ve ekibini destekleyeceklerini ifade etti.

Whatsapp Image 2024 03 29 At 21.05.14 (2)

Romanlara hitaben konuşan Kdz. Ereğli Belediyesi önceki dönem başkanlarından Murat Sesli, 2007-2009 yılları arasında belediye başkanlığı yaptığı dönemde hiç kimseyi ayırt etmeden hizmet ettiğini ve bir çok Roman’ı belediyede ilk kez işe aldığını söyledi. 31 Mart 2024 seçimlerini aldıkları takdirde Roman ailelerin çocuklarını yine işe alacağını ifade eden Sesli “Ben sizleri çok seviyorum. Bizim aramızda ayrımız gayrımız yok. İçinizde çok sevdiğim arkadaşlarım var. Yıllardır birlikteyiz. 2007-2009 yılları arasında görev yaptığım dönemde bir çok Roman gencimizi belediyede işe almıştım. Bir kısmı emekli oldular, bazıları halen çalışıyor. İnşallah belediyeyi aldığımızda yine sizlerin çocuklarınızı Kdz. Ereğli Belediyesi’nde işe alacağız. Batı Karadeniz Romanlar Derneği’nin ve ilçemizde yaşayan tüm Roman ailelerin sorunlarını çözmek için göreve geliyoruz. Sizlere ev sözü verildi ama şu ana kadar yerine getirilmedi. Ben buradan sizlere söz veriyorum; sizlerin evlerinizin yapılması noktasında Kdz. Ereğli Belediyesi olarak bizim üzerimize ne düşüyorsa yapacağız. Biz seçildiğimizde sizlerin hizmetkarı olacağız. Yine göreve geldiğimizde belediyemiz tarafından oluşturulacak marketimizden her ay 5 bin TL alışveriş yapabilmeniz için sizlere belediye kart vereceğiz. Et ve süt ürünleri haricinde bu 5 bin TL limitli belediye kar ile markete gelip neye ihtiyacınız varsa onu alacaksınız. Her ay düzenli olarak ihtiyaçlarınızı alabileceksiniz. Hiç merak etmeyin. Ben bu güne kadar hep sizlerin yanında oldum, bundan sonrada sizlerin yanında olmaya devam edeceğiz. Sizleri seviyorum.” Dedi.

Kamyonun altında kaldılar! Kamyonun altında kaldılar!

Sesli’nin konuşmasını sık sık “En büyük başkan bizim başkan” sloganları ile kesen Roman aileler kendisine bu seçimlerde tam destek vereceklerini ifade etti.
Roman aileler daha sonra Sesli ile birlikte toplu fotoğraf çektirdi.