İstanbul Valiliği, Fatih ilçesinde bir kadının darp edilirken manevi değerlere hakaret edilmesi olayının sosyal medyada yayınlanmasının ardından toplumda büyük infiale yol açtığını duyurdu. Açıklamada, vatandaşların tepkisiyle iş yerinin kepenklerine çeşitli yazılar yazıldığı belirtildi.

fatih-kadına şiddet-telefoncu

Olayın ardından polis ekiplerinin çalışması sonucu kadını darp eden şüpheli A.Ü.Ş'nin gözaltına alındığı ifade edildi. Şahsın, daha önce de çeşitli suçlardan 11 kaydının bulunduğu açıklandı.

Fatih Belediyesi ekipleri tarafından iş yerinin mühürlenerek faaliyetine son verildiği ve mülk sahibi olan Vakıflar 1. Bölge Müdürlüğü'nün tahliye sürecini başlattığı kaydedildi. İşyerinin ruhsatının da iptal edildiği öğrenildi.

Trabzon, Samsun dahil 18 ilde FETÖ'ye "Kıskaç"... Yakalandılar! Trabzon, Samsun dahil 18 ilde FETÖ'ye "Kıskaç"... Yakalandılar!

fatih-kadına şiddet-telefoncu

Olaya karışan çalışanın iş akdinin derhal feshedildiği ve işyeri sahibinin de hiçbir şekilde şüphelinin yanında durmadığı belirtildi.

Olay, işyerine gelen bir kadının bir gün öncesinden aldığı iki cep telefonu kılıfından birini iade etmek istemesi üzerine yaşandığı ifade edildi.

fatih-kadına şiddet-telefoncu

Konu ile ilgili İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya X hesabından, "GEREĞİ YAPILDI-10 Bazı sosyal medya hesaplarında yer alan “Fatih’te bir kadının darp edilmesi ve kutsal değerlerimize küfür edilmesi” olayı ile ilgili olarak İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekiplerimizce inceleme yapılmıştır. Olayı gerçekleştiren şahsın 32 yaşındaki A.Ü.Ş. olduğu tespit edilmiş ve şahıs yakalanarak gözaltına alınmış be adli makamlara sevk edilmiştir. Yapılan incelemede; şüpheli şahsın işyeri sahibinin yeğeni olduğu, olayın meydana geldiği işyerinde çalıştığı ve “İşyerinden hırsızlık, kasten yaralama, uyuşturucu kullanma, ailenin korunmasına ilişkin kanuna muhalefet, görevi yaptırmamak için direnme" suçlarından toplam 11 adet suç kaydının olduğu; ayrıca şahsın ‘Kullanmak için Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek, Bulundurmak ve Kullanmak’ suçundan kesinleşmiş 2 yıl 5 ay 5 gün hapis cezası olduğu tespit edilmiştir. Masum insanlara saldıran, kadınlara şiddet uygulayan, dini ve manevi değerlerimize hakaret eden kim olursa olsun adalet önünde hak ettiği cezayı çekecektir!" şeklinde payalaşım yaptı. 

HABER MERKEZİ

Gündem Haberleri

Editör: Aybüke Ünal