CHP Zonguldak Milletvekili Eylem Ertuğ Ertuğrul, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF)'nin Zonguldak Kömürspor’un küme düşmesini tescil etmesi üzerine tepki gösterdi.

"NET BİR ŞAİBE OLDUĞU AÇIKTI"
Ertuğrul, yaptığı açıklamada, “Ülke gündemini sarsan anlaşmalı maç ile ilgili bir çok kanaldan tepki gösterdik. Taraftarlarımız seslerini duyurmak için sokaklara
çıktı. Bizler de konuyu gündemde tuttuk. Maça dair görüntüler her mecrada konuşuldu. Zonguldak Kömürspor’umuzun küme düşmesine neden olan maçta tek bir şut dahi atılmamasının net bir şaibe olduğu açıktı. Haftalardır hakkaniyetli bir karar bekliyorduk. Ancak TFF üzerine düşeni yapmadı. Üzerine düşeni yapmayarak Ankaraspor-Nazillisporun şaibeli maçı sonucunda Zonguldak Kömürspor’un küme düşürüldüğü TFF 2.Lig sonuçları maalesef dün gece tescilledi." ifadelerini kullandı.

Fahriye Bayraktar, Turgutlu Belediyesi ile anlaştı! Fahriye Bayraktar, Turgutlu Belediyesi ile anlaştı!

"BİZİM MÜCADELEMİZ BİTMEYECEK"
Ertuğrul konuşmasının devamında, "Sadece Zonguldak Kömürspor için değil tüm Türk futbolu için önemli bir karar olacaktı. Türk futbolunun şike iddialarıyla değil hakkaniyetli olaylarla anılmasına vesile olacaktı ama olmadı.

Bizim mücadelemiz bitmeyecek. TBMM Genel Kurulu’ndaki konuşmamızda da belirttiğimiz gibi “futbolseverlerin ve tüm futbol camiasının şeffaf federasyon talebi”ni yinelemeye devam edeceğiz. Türk futboluna yakışmayan bu görüntüleri hafızalardan silmek için uğraşacağız.” dedi.

HABER: Emre Sezer

Editör: Emre Sürücü