Zonguldak'ın ilçesi Çaycuma'da vatandaş isyanda: Bu nasıl nem? Zonguldak'ın ilçesi Çaycuma'da vatandaş isyanda: Bu nasıl nem?

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Genel Müdürlüğü, 44 nitelikli işçi alımı için yedeklerin evrak kontrolü sonuçları ve 4. etap yedek adayların çağrılması duyurusunda bulundu.

Gazeteci Orhan Akyüz’ün haberine göre, TTK Genel Müdürlüğü’nün duyurusunda şöyle denildi:
“Kurumumuzun yer üstü iş yerlerinde 4857 sayılı iş kanununa tabi daimi işçi statüsünde çalıştırılmak üzere işe alınacak olan toplam 44 nitelikli işçi alımı için Zonguldak 1. Noteri tarafından 02.05.2024 tarihinde yapılan kura çekimi sonucunda ‘Yedek’ olarak belirlenmiş olup kendi listesinden sırası gelen ve önceki duyurumuzla kurumumuza davet edilen adayların ‘Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’ gereği kurumumuzca yapılan belge kontrolleri sonucunda;
 
2 ayrı sanatta çağrılan 3.Etap Yedek Adayların belge sonuçları için TIKLAYINIZ
 
Belge inceleme sonucunda belge durumu ‘GEÇERLİ’ olarak belirtilen adayların ‘İlk İşe Giriş Sağlık Raporlarını’ almalarını teminen hastaneye sevk edilmek üzere isimleri karşısında belirtilen tarihte Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi (Ek Bina) heyet kalemine müracaat etmeleri gerekmektedir.
 
Belge inceleme sonucunda belge durumu ‘GEÇERSİZ’ olarak belirtilen adayın yerine kendi listesinden sırayla çağrılan;
 
4.Etap Yedek listesi için TIKLAYINIZ.
 
Yedek olarak davet edilen adayın, çalışacağı sanat ile ilgili aşağıda istenen belgelerle birlikte 09.07.2024-16.07.2024 tarihleri arasında TTK Genel Müdürlüğü Personel Daire Başkanlığı İşçilik Servisi’ne müracaat etmesi gerekmektedir.
 
ÖNEMLİ UYARI

Kuradan çıkmış olmak tek başına işe girmeye hak kazandırmaz. Başvuru şartlarında istenen belgelere sahip olmayan, TTK Beden Gücü Yönergesine göre istenecek olan sağlık muayenesini geçemeyen, Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü’nce yapılacak olan arşiv araştırmasına göre işe girmeye engel bir durumu olan kişiler işe alınmayacaktır.
Çalışma ve İş Kurumu Zonguldak İl Müdürlüğü’nce alınan iş başvurularında beyana esas işlem yapılıp evrak kontrolü yapılamadığından, evrak-belge kontrolü kurumumuzca yapılacak olup başvuruda istenen diploma ve belgelere sahip olmayan adayların belgeleri geçersiz sayılacaktır.
 
YEDEK ADAYIN YANINDA GETİRECEĞİ BELGELER

1-Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi,
2-Diploma veya “Çıktı” aslı ve fotokopisi,( Ayrıca mesleğe göre istenmiş olan ek evrakların asılları ve fotokopileri)
3- Fotoğraf 4 adet
4-Varsa sigorta sicil numarası ve sigorta giriş tarihi
5- Varsa askerlik terhis belgesi
6-Nüfus kayıt örneği
7-İkametgâh belgesi
 
NOT

Belgelerinden herhangi biri eksik olan adayların hiçbir belgesi kesinlikle alınmayacak olup, belgelerin şeffaf dosya içerisinde getirilmesi gerekmektedir.
İşçi alımı ile ilgili tüm duyurular kurumumuzun internet sayfasından yapılacak olup kişilere ayrıca bir tebligat yapılmayacaktır.”

Muhabir: Orhan Akyüz