Türkiye Taşkömürü Kurumu’nda (TTK), fiziksel ve mekanik tehlikelere karşı 200 bin çift koruyucu nitril eldiven satın almak için ihale gerçekleştirildi.

Asırlık ağaçta son durum! Asırlık ağaçta son durum!

Edinilen bilgiye göre, TTK Satınalma Dairesi Başkanlığı’nca, kuruma bağlı müessese müdürlüklerinden Kozlu, Üzülmez, Karadon, Armutçuk ile Amasra’daki maden ocaklarında ve yer üstünde çalışan işçilerin elden kazaya uğramalarını önlemek amacıyla 200 bin çift fiziksel ve mekanik etkilere karşı koruyucu eldiven satın alınması için ihaleye çıkıldı.

Whatsapp Image 2024 03 25 At 15.18.01

İHALE YAPILDI

Yetkililer, ihalenin bugün (25 Mart 2024) tarihinde saat 15.00’de yapıldığını bildirdiler.

NİTRİL ELDİVEN NE İŞE YARAR?

Nitril eldiven ellerinizi çeşitli faktörlere karşı koruyan, hijyenik özel üretim üründür. Tek kullanımlık olup günümüzün en çok tercih edilen popüler eldivenleri arasında yer alır. Hassasiyet, esneklik, tam uyum gibi özelliklere sahip olup el ergonominiz için özel olarak tasarlanmıştır. Gıda, sağlık, endüstride kullanabileceğiniz eldivenler çoklu ürün seçeneği sayesinde fonksiyonel kullanım avantajı sağlar. Cilt sağlığınızı koruyarak elinize tam oturan yapısıyla dikkat çeker. Doğrudan güneş ışığından ve sıcaktan uzakta muhafaza etmeniz tavsiye edilir. Nitril eldiven kullanım alanları çok geniştir. Kimyasal maddelerle uğraşan insanların yanı sıra inşaat çalışanlarının, laboratuvar çalışanlarının, alkol bazı ürünlerle çalışanların güvenliğini sağlayan özel malzemelerin başında gelir. Ellerin zararlı maddelerle temasını önleyerek tehlikelerden korunmasına yardım eder. Türkiye'nin ve dünyanın pek çok ülkesinde endüstriyel, tıbbi sınıfı olmak üzere iki ana tipte üretilen ürün kullanım alanlarına göre özel olarak geliştirilmiştir.

HABER: ORHAN AKYÜZ