Zonguldak'tan 8 proje ile yarışmaya katılan öğrenciler, 3 farklı alanda bölge birinciliği kazanarak adlarını duyurdular. Bu önemli başarılarıyla Türkiye finallerine katılmaya hak kazandılar.

A W171109 01

Zonguldak Valiliği önünde olay! Zonguldak Valiliği önünde olay!

Ödül ve Tanışma İftar Programında Buluştular

Türkiye finallerine katılmaya hak kazanan öğrenciler, İl Millî Eğitim Müdürü Osman Bozkan tarafından düzenlenen iftar programında bir araya geldiler. Öğrencilere başarılarından dolayı ödülleri takdim edilirken, keyifli bir tanışma ve sohbet ortamı da sağlandı.

A W171109 02

İl Millî Eğitim Müdürü Osman Bozkan, “Türkiye Yüzyılının inşasında gençlerimizin temellerini attığı bu başarı tohumları filizlenecek ve geleceğimizi şekillendirecek. Gençlerimizin üstün gayretleri ve proje danışmanı öğretmenlerimizin destekleriyle elde edilen bu başarı hem ilimizde hem ülkemizde örnek çalışmalar olarak gelecek nesillerimize de yön verecek. Öğretmen ve öğrencilerimizin gayretli çalışmaları ile ortaya çıkan bu projelerin bilim ve teknolojide yeni buluşlara kapı aralamasını temenni ediyorum. Burada finalist olan projeleriyle derece elde eden öğrencilerimiz, Cumhuriyetimizin yeni Yüzyılında ülkemiz için çok faydalı buluşların mimarı olacaklardır, buna inanıyorum. Emeğin ve alın terinin başkenti olan ilimizin bilimde, teknolojide, edebiyatta ve diğer alanlarda ülkemizi temsil edecek, coğrafyamıza yön verecek şehirlerden biri olması için eğitim kadrolarımızla elimizden gelen çabayı gösteriyor, azim ve kararlılıkla çalışıyoruz. İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak bütün imkânlarımızla yarınlarımızın mimarı olan kıymetli gençlerimizin her zaman destekçisi olacağız” ifadelerine yer verdi.
Bozkan, bölge finallerinde birincilik elde eden öğrencileri ve proje danışmanı öğretmenleri tebrik etti. Öğrenciler ve öğretmenlere hediyelerini takdim ederek başarılarının devamını diledi.

A W171109 04

A W171109 03

İHA

Zonguldak Haberleri