Tüm Emek-Der Zonguldak Şubesi Başkanı Mustafa SarıoğluTTK kapatılamaz, Kapatılamayacaktır!

Tüm Emek-Der Zonguldak Şubesi Başkanı Mustafa Sarıoğlu,”Aynı zamanda TTK kapatılacak diye Zonguldak'ta bir hava yayıldı. TTK kapatılamaz, Kapatılamayacaktır. Bir zamanlarda TTK kapansın. Somon balığı üret diyenlerin ülkedeki siyasi iradeleri yok oldu. Onun için herkesi sağduyuya davet ediyorum. TTK kapanamaz. Biz maden işçisinin yanındayız”dedi.

Tüm Emekliler Derneği (Tüm Emek-Der) Batı Karadeniz Şube Başkanları dernek binasında toplandı. Toplantıya,  Tüm Emek-Der Zonguldak Şubesi Başkanı Mustafa Sarıoğlu, Tüm Emek-Der Karabük Şubesi Başkanı Mevlüt Taştepe, Tüm Emek-Der Ereğli Şube Başkanı Alaattin Uçar, Tüm Emek-Der Alaplı Şube Başkanı Kazım Uysal, Tüm Emek-DerDevrek Şube Başkanı Nilgün Osmanoğlu,  Tüm Emek-Der Gökçebey Şube Başkanı Şaban Erdioğdu katıldı. 

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Tüm Emek-Der Zonguldak Şubesi Başkanı Mustafa Sarıoğlu, “Bugün TÜM Emekder Zonguldak Şube Başkanı ve Batı Karadeniz Bölge Şube Başkanları olarak emeklilerin sorunlarıyla ilgili bir toplantı düzenlemek istedik. Pazarda yangın var, enflasyon başını almış gidiyor.

Ülkeyi idare edenler sanki tüfe düşmüş gibi 1,64 gösterdiler. Aylardır, yıllardır, her iki bayramda verilen ikramiyelerimiz asgari ücret seviyesine çıksın. Sağlıkta katkı payları kesilmesin. İntibak yasamız çıksın diye mücadele verirken ülkeyi idare edenler milyonlarca insanın teklif ve taleplerini dikkate almadılar. 31 Martta gereken dersi verdik. Eğer duyarsız kalırlarsa bir iki gün içinde seyyanen zam açıklamazlarsa ülkeyi idare edenlere Zonguldak'tan, emeğin, emeklinin başkentinden sesleniyorum. Emeklinin bedduası ağır olur. Herkes aklı selim hareket mecburiyetinde, emekli, aç, emekli perişan. Hiçbiriniz duyarsız kalamazsınız”dedi.

TTK KAPATILAMAZ!

Zonguldak İŞKUR duyurdu: Zonguldak'ta 188 işçi alınacak... Zonguldak İŞKUR duyurdu: Zonguldak'ta 188 işçi alınacak...

Aynı zamanda TTK kapatılacak diye Zonguldak'ta bir hava yayıldı. TTK kapatılamaz, Kapatılamayacaktır. Bir zamanlarda TTK kapansın. Somon balığı üret diyenlerin ülkedeki siyasi iradeleri yok oldu. Onun için herkesi sağduyuya davet ediyorum. TTK kapanamaz. Biz maden işçisinin yanındayız. Sendikasının yanındayız.

Ülkeyi idare edenler karar alabilir. Şöyle ki ben 1978 yılında  Kilimli bölüme işbaşı yaptığım zaman kazmacı olarak bir mühendis bölüm mühendisi, beş mühendis vardı. Sekiz bin kişi çalışıyordu bölümde. Sonradan bölümler işletme oldu. Işletmeler müessese oldu, kadrolar çoğaldı, bu maden işçisinin yani üretim yapanın değil Üretim yapılması için üretim işçisi sağlaması gerekir. Sonra özel sektör işçilerine, özel sektörde çıkan kömürlere teşvik vermiyorlar. Binlerce insan çalışıyor özel sektörde. Santrallere alınan kömürde,Her gelen kömüre teşvik veriyorlar. Zonguldak'ın yerli kömürüne teşvik vermiyorlar. Onun için Zonguldak'ta sorunlar çok fazla .Yüz yetmiş bin emeklinin yaşadığı Zonguldak'ta. Herkes aklı kerime hareket etmek mecburiyetinde. Emekli aç diyorum, Emekli perişan diyorum, Bizim bedduamız ağır olur diyorum” şeklinde konuştu.

Muhabir: Emre Can BAYRAM