Meteorolojik kaynaklar tarafından halk arasında kokarca "gaz çıkaran böceği" olarak bilinen böcek giderek yayılıyor. Zonguldak'ın Kozlu ilçesinde kamelyada görüntülenen kokarca hızla yayılıyor.

İçeride bir de sinyal yapıp arkadaşlarını davet ediyor

Meteorolojik kaynaklar tarafından halk arasında "gaz çıkaran böceği" olarak bilinen bir böceğe karşı vatandaşlara yönelik uyarı yapıldı. Bu böceğin evlere girdikten sonra ürediği, hatta sinyal yaparak arkadaşlarını eve çağırdığı belirtildi.

Ülkemizde sonbahar mevsimine girilmesiyle birlikte görülen böcek sayısında ve türlerinde de değişiklikler meydana gelmeye başladı. İşte bu nedenle meteorolojik kaynaklar ve hava durum siteleri de vatandaşları böcekler konusunda bilgilendirmeye devam ediyor. 

SICAK BULDUKLARI EVLERE GİRİP ÜRÜYORLAR

Ak Parti'nin Zonguldak Belediye Başkanı adaylığında sürpriz 2 isim masada! Ak Parti'nin Zonguldak Belediye Başkanı adaylığında sürpriz 2 isim masada!

Vatandaşlara son olarak ise "gaz çıkaran böceği" olarak adlandırılan bir böcek hakkında bilgi verildi. 

Sıcak buldukları evlere giren böceklerin ayrıca ilginç özellikleri de olduğu ifade edilerek şunlar kaydedildi: 

"Halk arasında gaz çıkaran böcek olarak bilinen pentatomidaelerin sayılarının hızla arttığı raporlanıyor. Bunlar sonbahar mevsimini çok sever. Sıcak evlere girip hem çabuk üremektedirler hem de sinyal yayıp arkadaşlarını davet etmektedirler. Yanmış lastik, kükürt kokusu yayarlar." 

Türkiye'nin tümüne acil uyarı şimdi.. Evler sıcak olunca evlerin içerisine patara kütere girmeye başladı. İçeride bir de sinyal yapıp arkadaşlarını davet ediyor - Resim : 1