Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Devrim Dural, Ömer Selim Alan'ın 'Mustafa Kemal Atatürk, sizin babanızın malı mı?' sözlerine üzüldüklerini ifade etti.

Nevidan öğretmeni kaybettik! Nevidan öğretmeni kaybettik!

Dr. Ömer Selim Alan'ın CHP seçim araçlarını işaret ederek "Çaldıkları müzikler İzmir Marşı ve Onuncu Yıl Marşı. Atatürk sizin babanızın malı mı? Tapulu malınız mı?" şeklinde sözler sarf etmişti.
İl Başkanı Devrim Dural, bu sözlere üzüldüklerini belirterek "Zonguldak'ta biliyorsunuz ki seçim çalışmaları sürecinde seçim arabalarımız, araçlarımız çeşitli müzikler çalıyorlar. Biz de burada ekseriyetle Onuncu Yıl Marşı ve İzmir Marşı çalınıyor. Fakat burada AKP Belediye Başkanımız Sayın Selim Alan geçenlerde talihsiz bir açıklamada bulundu. Biz buna değinmek istiyoruz; kendisinin açıklaması da şu şekildeydi. 'Mustafa Kemal sizin babanızın malı mı? Tapulu malınız mı?' şeklinde sözlerini işittik. Bu üslubu ve tarzı doğru bulmadığımızı, garipsediğimizi ben kamuoyuna deklare etmek istiyorum. Burada da takdiri kamuoyuna bırakıyorum. Ve tabii ki kendileri de burada Zonguldak'ta çeşitli müzikler çalıyorlar. Biz buna saygı duyuyoruz. Fakat bizim Onuncu Yıl ve İzmir Marşımıza saygı duyulmasını tabii ki istiyoruz. Takdir ederlerse kendileri de bu marşları istedikleri şekilde çalabilirler. Ama görüyoruz ki çalmıyorlar. Bu takdir de onlarındır. Biz buna saygı duyuyoruz. Ama bu konuda da Zonguldak'ta kamuoyunun kendisinden bir özür beklediği konusunda ve bizim kendisinden bir özür beklediği beklediğimiz da bilgiyi sizlere aktarmak istiyorum. Konuyla alakalı takdir kamuoyundadır." dedi.