Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan Açıklama

Deprem Bilimcisinden Yeni Uyarı! "Tedbirinizi alın!" Deprem Bilimcisinden Yeni Uyarı! "Tedbirinizi alın!"

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Türkiye'nin Mali Eylem Görev Gücü’nün (FATF) bugünkü toplantısında gri listeden çıkarıldığını açıkladı. Bakanlığın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, Türkiye’nin gri listeden çıkarıldığı belirtildi.

Mehmet Şimşek’in Temsili

Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Mali Eylem Görev Gücü’nün (FATF) bugünkü toplantısında Türkiye, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek tarafından temsil edilmiştir. Atılan doğru adımlar sayesinde Türkiye gri listeden çıkarılmıştır. Ülkemize ve milletimize hayırlı olsun” ifadelerine yer verildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Liderliğinde Elde Edilen Başarı

Açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Adalet, İçişleri ve Dışişleri Bakanlıkları başta olmak üzere tüm kamu ve özel sektör paydaşlarının katkısıyla elde edilen sonucun, finansal sisteme güveni artırarak program hedeflerine ulaşmayı kolaylaştıracağı ifade edildi.

Uluslararası Standartlarla Tam Uyum

Türkiye’nin terörizmin finansmanı ve kara paranın aklanmasıyla mücadelesini bundan sonra da uluslararası standartlarla tam uyum içinde kararlılıkla yürüteceği ifade edilen açıklamada, “MASAK ve diğer kurumların idari ve teknik kapasitesi daha da güçlendirilecek gerektiğinde yasal ve idari düzenlemeler aynı hassasiyetle hayata geçirilecektir” ifadeleri kaydedildi.

Kaynak: İHA