Kozlu Anaokulu 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nü kutladı. Bu özel günü "Sevelim ve Koruyalım" diyerek şu sözlerle kutladılar;

"Her canlının yaşam hakkı olduğu gibi bu haklarına saygı duymak gerektiği bilgisini; sevelim ve koruyalım diyerek, Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) 10. Bölge Müdürlüğü Zonguldak İl Şube Müdürlüğü olarak dilsiz dostlarımızın 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nü kutluyoruz.

WhatsApp Image 2023-10-04 at 16.31.11 (1)

Kurumumuz personellerince üç ilçede aynı saatte Kozlu Anaokulu, Kdz. Ereğli Gülşen Utku Anaokulu,  Çaycuma Kayıkçılar İlkokulu’ nda Günün anlam ve önemine dikkat çekmek, farkındalık yaratmak  ve  dilsiz dostlarımıza dil olabilmek amacıyla çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Kozlu Anaokulu Müdürü Hayriye Aygen Kurban ve sevgili minik öğrencileri ekibimize sürpriz yaparak “Şakacı Hayvanlar Alemi” adında bir piyes sergileyip öğretmenleri ile müdürlüğümüz ekibine hoş geldiniz dediler. Günün anlam ve önemine olan ilgileri ile hayvan sevgilerini bize göstererek bizleri mutlu ettiler.

Eş zamanlı olarak üç ilçede okullarımızda düzenlenen etkinlikte; hayvanların yaşam hakkını ve yaşam alanlarını korumanın bizim elimizde olduğu, bir gün değil her gün onlara sahip çıkmamız gerektiği slaytlarla anlatılıp, çeşitli oyunlarla konuya olan ilgilerini pekiştirip, zihinlerinde kalıcı olup duyarlılıklarının artması hedeflendi.

Zonguldak'ta madenci alınacak... İşte şartlar... Zonguldak'ta madenci alınacak... İşte şartlar...

WhatsApp Image 2023-10-04 at 16.31.10

Bizlere emanet olan can dostlarımız için kapımızın önüne bir kap yemek ve su koymayı unutmayalım diyerek öğrencilerimize müdürlüğümüzce mama kabı ve mama hediye edildi.

Öğrencilerimizle hayvan dostlarımızı SEVELİM KORUYALIM temennisi ile bir sonraki etkinlikte buluşmak dileği ile vedalaşıldı."