Bu sıcakların sonu ne olacak? Zonguldak, Bartın ve Karabük'e Doğa Felaketi uyarısı! Bu sıcakların sonu ne olacak? Zonguldak, Bartın ve Karabük'e Doğa Felaketi uyarısı!

Sivil Yaşam Derneği Zonguldak’ta Dünya Arı Günü nedeniyle arıların korunması ve arıcılık faaliyetlerinin desteklenmesi amacıyla gönüllülerle bir araya gelerek, çıta yapımı atölyesi düzenledi.

Etkinlik, arıcılık meraklılarına ve doğa severlere arıcılığın temel unsurlarını öğrenme ve pratik deneyim kazanma fırsatı sundu.

Dernek gönüllüleri, arıların yaşam alanlarının korunmasına katkı sağlamak ve arıcıların ihtiyaçlarını karşılamak için çıta yapımının önemini vurguladı.

Katılımcılara, doğal arı kovanlarında kullanılan çıtaların nasıl yapıldığı ve kullanıldığı konusunda bilgi verildi.

Etkinlik sırasında, SİYAMDER Zonguldak Gönüllüleri çıta yapımı sürecini adım adım öğrendiler ve kendi çıtalarını yapma fırsatı buldu.

Bu tür etkinliklerin gençleri arıların yaşam alanlarının korunması ve arıcılığın sürdürülebilirliği için farkındalık yaratmaya ve toplumu harekete geçirmeye yardımcı olduğu belirtilirken, arıların ekolojik öneminin daha geniş kitlelere ulaştırılmasının önemine dikkat çekildi.

Emre Can Bayram

Editör: Emre Bayram