Saadet Partisi(SP)İl Başkanı Burak Erol, AK Parti Milletvekili Muammer Avcı’nın yollarla ilgili yaptığı açıklamalara cevap verdi.

Saadet Partisi(SP)İl Başkanı Burak Erol, AK Parti Milletvekili Muammer Avcının açıklamalarına teşekkür ederek, “Merkez ve Devrek yolunun ele alınması gerek. Merkez-Devrek-Bakacakkadı- Çaycuma, Bakacakkadı-Devrek istikametinin yeniden ele alınması gerek. Yoğun yağmur yağdığında trafik riski var”dedi.

Başkan Erol açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

Belediye başkanından silah paylaşımı! Belediye başkanından silah paylaşımı!

“Açıklamalar için yönetici arkadaşlara teşekkür ediyoruz. Lakin şöyle bir husus var. Merkez-Devrek, Merkez-Alaplı yolunda en ufak bir yağmur yağdığında 10 dakika bile yağmur yağsa yollarda su birikintileri oluyor. Bu güzergahta trafik kazalarına yol açıyor. Bu hiçte hoş bir durum değil. Bu konuyla alakalı her divan toplantısında her ay Saadet Partisi İl Başkanlığı olarak ben şahsım olarak konuyu dile getiriyorum. Gazeteci arkadaşlardan konuyu takip ediyorum, bazı mensuplarında bu konuyu köşelerinde ele alıyorlar. Bu kadar insan yollarda trafik kazası geçiriyor, sakat kalma oluyor, ölümle trafik kazası oluyor,  bu üst geçitler alt geçitler trafik güvenliğinin sağlanması noktasında mevcut AK Partili Zonguldak Milletvekilleri bu konunun üzerine neden düşmüyorlar. Yağmur yağdığında suyun yan taraflara akması mı gerekiyor?  yoksa suyun yolda birikmesi mi gerekiyor? Geçen gün yolculuk yapıyoruz, tam tünel çıkışında büyük bir su birikintisi oluşmuş arabayı zor toparladım. Bu konunun takip edilmesi gerek. Merkez ve Devrek yolunun ele alınması gerek. Merkez-Devrek-Bakacakkadı- Çaycuma, Bakacakkadı-Devrek istikametinin yeniden ele alınması gerek. Yoğun yağmur yağdığında trafik riski var”dedi.

Emre Can Bayram