HAVA DURUMU GENEL DEĞERLENDİRMESİ

Ülkemizin genelinin parçalı ve çok bulutlu olacağı belirtilirken, Marmara'nın doğusu, Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeyi, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Kayseri çevrelerinde yağışlı bir hava bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Kar Ve Yağışı Hakkında Uyarı Verdi! (2)

ÜLKE GENELİ YAĞIŞ TAHMİNLERİ

Yağışların genellikle yağmur ve sağanak şeklinde olacağı ifade edilirken, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Sivas'ın yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar görülebileceği vurgulanıyor. Özellikle Hatay'ın batı ilçeleri, Osmaniye çevreleri, Kahramanmaraş'ın Andırın ve Türkoğlu ilçeleri ile zamanla Diyarbakır'ın doğusu, Batman, Siirt, Mardin ve Şırnak çevrelerinde kuvvetli yağışların beklendiği bildiriliyor.

Bu yoğun yağışların sebep olabileceği sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerektiği belirtiliyor.

Rüzgarın genellikle güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor. Ancak, özellikle belirtilen bölgelerde rüzgarın kuvvetli olabileceği uyarısı yapılıyor.

Bakanlıktan dev istihdam! Başvurular başladı... Bakanlıktan dev istihdam! Başvurular başladı...

ÇIĞ RİSKİ VE ALINAN TEDBİRLER

Doğu Anadolu'nun doğusundaki yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ riskine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiği vurgulanıyor.

SICAKLIK DEĞİŞİKLİK

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Ülkemiz genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, vatandaşların olası olumsuzluklara karşı dikkatli olmalarını ve yerel otoritelerin uyarılarına kulak vermelerini öneriyor.

HABER MERKEZi