Zonguldak’ta Fevkani Köprüsünün yıkımına başlanmasının ardından bir vatandaş sosyal medyada yaptığı paylaşımla viral oldu.

Zonguldak’ta 67 yıllık fevkani köprüsü depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle dün yıkımına başlandı. Sosyal Medyada bir çok vatandaş köprünün eski fotoğraf ve videoları paylaşarak duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Zonguldak’ta doğmuş Kamil İleri isimli bir vatandaşın yaptığı paylaşım diğer vatandaşlar tarafından büyük beğeni toplayarak kısa sürede viral oldu. İleri sosyal medyasında 1962 yılında Zonguldak’ta çekilen ‘Şehirdeki Yabancı’ filminden kısa bir video paylaşarak izleyenleri hem eski yıllara getirirken hemde o yıllarda filmde gözüken fevkani köprüsünün yakılmasından duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Kamil İleri isimli vatandaşın yaptığı paylaşım şu şekilde;”

Zonguldak'ta madenci alınacak... İşte şartlar... Zonguldak'ta madenci alınacak... İşte şartlar...

FEVKANİ KÖPRÜSÜNÜN ANISINA
Ben bu şehirde doğdum, büyüdüm ve ekmeğini yedim. Şimdi çok sevdiğim şehrimden uzaktayım. Hepimizin bir borcu olduğu gibi benim de borcum var kömür kokan şehrime. Zonguldak tarihinin bir parçası olan "Fevkani Köprüsü"nün yıkılışını içim parçalanarak izliyorum. Yok edilen köprümüzün anısına 1962 Yılı Yapımı olan Yönetmenliğini Halit Refiğ, başrollerini Göksel Arsoy ve Nilüfer Aydan'ın  paylaştığı Şehirdeki Yabancı filmi şehrimizde çekildi. Filmin dış çekimlerinde 1962 yılının izlerini gördüm, sizlerde izlerken anılarınızdan parçalar göreceksiniz. Bende videoyu ilmik ilmik irdeleyerek o güzel sahneleri video haline getirdim. Film 50 yılı geçti Telif sıkıntısı olmaz ama yine de sesleri çıkarttım. Videoya Yöremizin güzel bir türküsünü "Karadır kaşların"ı sevgili Müzisyen kardeşimiz Hirai Zerdüş'ün sesisle süsledik. Umarım hoşunuza gider. İzmir'den sevgilerimle”