Araca zorla bindirdiler! Vatandaşlar hemen polisi aradı Araca zorla bindirdiler! Vatandaşlar hemen polisi aradı

""CHP’liler 400 kişinin yiyeceği ekmeği engellediler" başlıklı İmza Gazetesi'nde yayımladığımız habere CHP Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Osman Zaimoğlu'ndan, muhtar Okan Girgin'in iddialarını sert bir dille yalanladı. 

CHP Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Osman Zaimoğlu İmza Gazetesi'nde yayımladığımız haber için,

"Değerli basın mensupları...

Son dönemlerde yerel seçimler yaklaştıkça bazı muhtarlarımız veya  aklından adaylık geçiren arkadaşlar siyasi rol almaya başladılar...

Bunlardan bir tanesi Çınartepe muhtarımız sayın Okan Girgin kardeşimiz maalesef...

Okan girgin muhtarımızın kullandığı tabirleri kesinlikle kabul etmiyoruz ve siyasi beyana giren cümlelerden uzak durmasını kendisine tavsiye ediyoruz.

Yerel seçimler yaklaştıkça rol alma çabalarına gerek yoktur. Hele hele Cumhuriyet Halk Partisi üzerinden oy devşirmeye ve yanlış beyanlarda bulunmaya hakkıda yoktur.

Cumhuriyet Halk Partisi 400 kişinin ekmeğine engel olmamıştır olamaz da..

Cumhuriyet Halk Partisi orada yapılmak istenen kanunsuz imar tadilat değişikliğine itiraz etmiştir makson projesine ruhuna itiraz etmemiştir...

Valimiz önderliğinde devletimizin yaptırdığı kültür vadisi projesinin olduğu yerde sanayi alanının olmayacağı çok doğal bir sonuçtur... Ayrıca orada devletimizin yine bir başka kuruluşu TOKİ'nin yaptığı TOKİ konutları var orada bir yaşam vadisi var bir yaşam alanı var burada sanayinin olması da akla ziyandır...

O günün şartlarında Cumhuriyet Halk Partisi örgütü ve belediyemiz üyelerimiz Makson projesi için daha uygun bir yerin bulunarak yapılması yönünde tavsiyelerde ve eylemlerde bulunmuşlardır bunu Zonguldak kamuoyu da çok iyi bilmektedir.

Sayın muhtarımız sadece kendi bölgesini Zonguldak olarak kabul etmesin Zonguldak'ın her yeri tüm yüz ölçümü ile Zonguldak'tır ama Çınartepe olur ama Karadon olur ama Kilimli olur her yer Zonguldak'tır..

400 insanımızın ekmek yeme konusunda samimi olanlar her yere her şekilde evet diyecek kalitede olmalıdır..

Öncelikle makson üzerinden cevap vermek gerekirse işte size önereceğimiz çok güzel bir alan var. Karadon işçi yurtlarında yani pavyonlar dediğimiz yer bomboş...Makson burada uygulanabilir hem de yanı başında olan maden ocaklarında üretilen makinalarda tecrübe ederek denenebilir. Ayrıca başka bir yine önerimiz Atıl olan ve çok düşük seviyede çalışan maden makinelerinin olduğu yer bu Makson projesi dediğimiz projeye hepsinden daha uygun bir yerdir. Bir de sayın muhtarımıza tavsiyem 400 kişi için verdiği beyanın yerine senelerdir TTK'ya alınmayan isçileri gündeme getirseydi ve mağdur edilen işçilerimizi savunsaydı. Cumhuriyet Halk Partisi üzerinden siyaset yapmak kolay geliyor insanlara fakat iktidar olunca AKP olunca eleştiri söz konusu dahi olmuyor maalesef. Sayın muhtarım sen muhtar arkadaşlarınla bu işin içerisinde dahilsen güzel bir komisyon kurarak senelerdir zonguldak'tan TTK'dan emekli edilip yerine alınmayan işçilerimizin de olduğunu ve bunun havzayı zayıf hale getirdiğini keşke dile getirseydin. Ayrıca tüm mahalleyi temsil eden muhtarların siyasi parti isimlerini direk hedef haline getirecek beyanlarını şiddetle kınıyorum ve bir daha olmamasını diliyorum..

Cumhuriyet Halk Partisi yemeği ve ekmeğe son derece saygılı bir partidir.

Bunu en iyi Zonguldak seçmeni ve halkı bilir bu gibi basit söylemlerden kimseye ekmek çıkmaz." şeklinde açıklama yaparak muhtar Okan Girgin'in iddialarını yalanladı..