Zonguldak’ın Alaplı Devlet Hastanesi'nde 4 gündür arızalı olan asansörlerin onarılmaması, hasta ve yakınlarının tepkisine neden oldu.

Arızalı asansörler nedeniyle hasta yakınları, hastalarını üst katlara çıkartmakta sıkıntı çektiklerini belirterek, asansörlerin biran önce onarılmasını istedi.

Gelik’de iş kazası! Ekipler sevk edildi Gelik’de iş kazası! Ekipler sevk edildi

Hastanede asansör sıkıntısının olduğunu ve bu nedenle zorluk çektiklerini belirten hasta yakınları, asansörlerin şimdiye kadar onarılması gerektiğini kaydederek, "Biz hastaları kollarımızla üst katlara çıkartıyoruz. Durum böyle olunca da baya sıkıntı çekiyoruz. Yetkililerin biran önce arızalı olan asansörlerle ilgilenmelerini istiyoruz" dedi.

Babasını sırtında taşıdığını söyleyen bir hasta yakını, "Hasta babamı kendim sırtımda 3,cü kata kadar sırtımda taşıdım.Çok acil hastalar oluyor, onları da elle, sandalyelerle getirip götürüyorlar. Bugün 4,cü gün, asansör bozuk artık sesimizi duyurmak istiyoruz" diye konuştu.Bir başka hasta yakını olan Melike Şen ise,Yöneticilerin  hastanenin sıkıntılarıyla ilgilenmeleri gerektiğini dile getirdi.