Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın zalimin zulmüne karşı liderliğini göstererek bütün dünyada ses getiren haykırışı ile mağdurların gönlüne taht kurup hayranlık uyandırırken,

ülkemin muhalefetinin ve liderlerinin hala1960 -1970 ler de kalmış yalan ve menfaat paylaşımı üstüne kurulmuş siyaset anlayışında kaldığına,son günlerdeki iki basit vaka ile şahit oluyoruz.

Tezim CHP’de isim değişikliğinden başka bir değişimin olmadığı ve maalesef kuşaklar boyu CHP‘nin hep bildiğimiz gibi halkından ve milli değerlerimizden kopuk CHP olarak kaldığıdır.

Çok hızlı bir şekilde bugünlerde de CHP’nin çiçeği burnunda Genel Başkanı bu durumu bize sözleri ve eylemi ile hatırlattı.

CHP’de daha dün değişim değişim nutukları ile Kurultay yapıldı….

Değişimi ağzından düşürmeyen ÖZGÜR ÖZEL’in Kurultaydaki en önemli vaadide DEMOKRASİYDİ.

Değişim ve Demokrasi vaatleri ile seçilen CHP Genel Başkanı ÖZGÜR ÖZEL kurultayda”Hepinize ekran önünde namus ve şeref sözü.Bundan sonra karar,güç,yetki örgütündür. Ön seçimin teminatı bir Genel Başkan olacağım”demişti.

Daha bir hafta dolmadan eski Genel Başkanı gibi ÇARK ediverdi.Gerekçe ise seçim takvimi sıkışıkmış.

Sahi bu seçim takvimi bir hafta önce Şeref sözü verirkende belli değilimiydi?

Evet CHP Seçmeni partilerindeki ve sahip oldukları Belediyelerdeki yağma ve yolsuzluklardan dolayı çok muzdaripdiler.

Ancak değişim değişim diyen,   yeni beyaz sayfa açtık derkende,   ettiği çarklarlada,                       sözü ile icraatı birbirini tutmayan (13 yıldırda hep kaybeden),       Müstafi bile olamayıp düşürülen Genel Başkan KEMAL KILIÇDAROĞLU gibi,

Değişim değişim diyerek, yolsuzluğa savaş açtık diyerek, CHP Genel Başkanı olan ÖZGÜR ÖZEL’in hemencecik çark ettiğine şahit oluveriyoruz.

 CHP Afyonkarahisar İl Teşkilatında 2016'da ortaya çıkan naylon fatura skandalının ardından partinin 95 bin TL'sini usulsüz kullandığı belirlenen eski İl Başkanı Yalçın Görgöz, 

CHP Genel Başkanı ÖZGÜR ÖZEL’in listesinden hemencecik Parti Meclisine giriverdi.

Bu usulsüzlüğü tesbit eden iktidar falanda değil,  

2016 yılında dönemin CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl'ün atadığı Kayyum Heyetinin Başkanı ve dönemki İl Başkanı Nimet Kaynar'ın tuttuğu tutanakları inceleyen CHP Genel Merkezinin konuyla ilgili çıkan denetleme raporunu eski İl Başkanı Dr. Kemal Demirkırkan'a gönderdiği ve kendisine tebliğ edildiği ortaya çıkıyor. 

Bahse geçen konuda eski İl Başkanı Yalçın Görgöz'ün de parti parasını usulsüz yönde harcadığı denetmen raporunda bulunuyordu.

Şimdi daha iyi anlyoruz değilmi,

ÖZGÜR ÖZEL’inde eski Genel Başkanı gibi seçim kazanmak için her türlü ittifaklara,kadrolara ve yalana sarılmayı seçmene değişim diye sunduğunu………

Şimdi değişim bekleyen,

Şimdi dürüstlükten bahseden,

Şimdi yalan dolandan gına gelen,

Şimdi hak hukuk adalet diyen samimi CHP seçmenine sorarım,  

hala kendilerini iktidarda görmek isteyen seçmenlerinin akıllarıyla alay etmelerinin dışında………

Şimdi  CHP’de isim değişikliği dışında değişen bir şey VARMIYMIŞ?