2 Ekim’de yapılacağı açıklanan Avukat Hikmet Odabaş-Ali Osman Odabaş Parkı’nın açılışı, çocuklarının o tarihte yurtdışında olması nedeniyle 22 Ekim’de yapılacak.

Zonguldak'a müjde! Beklenen açılış gerçekleşiyor (3)

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “İlçemizin yetiştirdiği değerli hukukçu, hayırsever insan Ali Osman Odabaş’ın katkılarıyla, Pehlivanlar Mahallesi’nde yapımını büyük ölçüde tamamladığımız Avukat Hikmet Odabaş-Ali Osman Odabaş Parkı’nın açılışını, Hikmet Odabaş büyüğümüzün ölüm yıldönümü olan 2 Ekim’de yapacağımızı ilan etmiştik. Ancak açılışta bulunmayı çok arzu eden kızlarının yurtdışında görevde olması nedeniyle 22 Ekim’e ertelemek zorunda kaldık. Çaycuma dayanışmasının güzel bir örneği olan parkı 22 Ekim’de çok daha büyük katılım ve coşku ile açacağız.” dedi.

Kış mevsimi trafik tedbirleri görüşüldü... Kış mevsimi trafik tedbirleri görüşüldü...

Zonguldak'a müjde! Beklenen açılış gerçekleşiyor (2)

Kurulduğu semte Çaycuma’nın en güzel parklarından biri olarak değer kazandıracak parkın çok maksatlı olduğunu söyleyen Kantarcı, “Aynı zamanda bir anma mekânı olarak da kurguladığımız park, heykeli, yeşil alanları, tematik çocuk parkı, ışık ve anı geçitleri, oturma grupları, yürüme parkuru ile her yaştan insana birçok aktiviteyi yapma olanağı sunuyor. Yapılaşması tamamlanmak üzere olan o bölgede gerçekten çok önemli bir ihtiyacı karşılayan park en çok da çocuklarımızın uğrak noktası olacak. Halkımıza böyle nitelikli alan kazandırmanın yanı sıra değerli değerli büyüklerimizin adlarını sonsuza kadar yaşatacak bir hizmeti sunmanın mutluluğu içindeyim. Bize böyle bir olanağı sağlayan Odabaş ailesine şükranlarımı sunuyorum. Tam da ölüm yıldönümü olan bugünde Hikmet Odabaş büyüğümüze Allah’tan rahmet diliyorum.” dedi.