Zonguldak Belediyesi tarafından yaptırılan ve Valilik binasının hemen önündeki boş duran alana monte edilen şehrin ilk saat kulesi tamamen bitirilerek hizmete sunuldu. Etrafına da belediye ekipleri çiçeklerle donatıyor. Bakıldığında hoş bir görüntü veren ve kulenin etrafına takılan saatler ise çalışmaya başlayarak halkın da ilgisini çekiyor.

saat kule

Kulenin Zonguldak’a yakışıp yakışmadığı veya nasıl olduğu konusunda saat kulesi önünden geçen vatandaşlara sorduğumuzda bazıları çok güzel olduğunu ve yakıştığını ifade ederken, bazıları ise saat kulesi için bu kadar masrafa ne gerek var değerlendirmesinde bulundular.

Çok ilgi çekici bir söylemde bulunan, ismini vermek istemeyen vatandaşın biri ise, “Herkeste zaten cep telefonu var saate bakma gereği duyanlar telefonundan anında öğreniyor öyle değil mi? Ben buradan sayın başkanımıza şöyle sesleneyim de ilgi çeksin. Sayın Başkanım saat kaç?” diyerek kafasına göre esprisi de yaptı.

Çaycuma’da yangın! Ekipler sevk edildi Çaycuma’da yangın! Ekipler sevk edildi

Fotoğrafı konuşturduğumuzda, kim nasıl değerlendirme yaparsa yapsın bu alan aylardır bomboş duruyordu ve böyle bir güzel düşünceyle saat kulesi buraya monte edildi. Saat kulesinin alt kısmına ise yanında madenci şehrini simgeleyen madenciler de kule etrafında yer almış. Böyle bir hizmet yapılmış. Her yenilik güzeldir diye de ekleme yapıyorum. Haber-Foto- Yorum: Mustafa Emen