Bugünkü köşemde çalınmayan penaltıyı konuşmak isterdim, takımların mücadelesini yorumlamak isterdim lakin bu şartlar altında konuşulacak son şey analizdir.

Zonguldak Spor Basket 67 ilk iki haftada aldığı galibiyetler ve 20’şer sayı farkla muhteşem bir başlangıç yaptı. 

Rakibi boğan yoğun baskı, her çeyrekte yüksek tempolu oyun ve skor ne olursa olsun bırakmayan başarıya aç bir takım. 

Başarılı bir sezon geçireceğimizden bir şüphem yok yolun sonu Süper Lig olsun…

-------------------------------------------------------------------------------------

Velhasıl gelelim Kömürspor’un Van’da yaşadıklarına!

Van’da yaşanan olaya iğrenç mi desem ne desem bilemedim...

Bir kulüp başkanı, arkasına kalabalığı alıp soyunma odası basıp futbolcuları darp edecek üstelik silah olduğu iddia ediliyor ve kimse buna müdahale etmeyecek... Dünyada örnekleri var ama sonuçları da ortada.

Türkiye’de hangi kulüp valiliğe yazı göndermiş “Şu şu kulüp başkanı nüfuslu birisiymiş bu yüzden kimse olay esnasında müdahale etmedi” diye? Bakıyorum hiç!

Kulüp başkanı, peşine kalabalığı alıp rakip takımın soyunma odasına dalıyor ama nüfuslu birisi diye kalecimiz Yüksel Egemen Yaylı hastanelik olmadan bir şey yapamıyorlar!

KÖMÜRSPOR KAZANSA NE OLACAKTI?
90+6’da gelen golle Vanspor galip geldi buna rağmen maçtan sonra yaşananlar ortada! Peki golü ya Van değil de Kömürspor atsaydı? Öldürecekler miydi?

KİMSENİN CAN GÜVENLİĞİ YOK!
Bugün şunu anladık eğer Vanspor başkanı insanlara zarar vermek isterse buna kimse engel olmaya çalışmayacak verilen mesaj net olarak budur.

Peki artık hangi futbolcu veya hangi kulüp bugün yaşananlardan sonra Van’a sağlıklı bir yolculuk yapabilir? Ne kadar sağlıklı maçlar çıkartabilir? İnsanlar oraya spor yapmaya gidiyor, dayak yemeye değil!

SPOR MÜSABAKALARINA RUHSATLI BİLE OLSA SİLAH SOKAMAZSIN!
Vanspor başkanının soyunma odasına silahla girdiği iddia ediliyor. Silah ruhsatlı mı bilmiyorum ama her ne olursa olsun kanun açık! Başkan da müdahale etmeyenler de kanunları çiğnemiştir!

Gerek Türkiye Futbol Federasyonu gerek Türk Adaletinin atacağı adımlar Zonguldaklılar tarafından merak konusu olmuştur…

SilahRuhsatı