Denetimlerde 42 Gözaltı ve Silah Ele Geçirildi! Denetimlerde 42 Gözaltı ve Silah Ele Geçirildi!

Sezonun ilk gününde, yerli ve yabancı macera tutkunları, yüksek debili Melen Çayı'nda adrenalin dolu bir deneyim için bir araya geldi.

Melen Çayı, Türkiye'nin önde gelen rafting merkezlerinden biri haline gelerek son dönemde popülerlik kazandı. Rafting merkezlerine gelen macera severler, botlarla Melen Çayı'nın akıntılarına karşı kürek çekerek unutulmaz anlar yaşadılar. Akıntıların hızının arttığı anlarda bile rafting tutkunları, botlarını dengelemek için büyük çaba sarf ettiler.

A W182859 02

Rafting merkezi işletmecisi Davut Pirdal, "Melen Çayı’nda rafting sezonu başladı. Yaklaşık yerli ve yabancı 5 bin kişi ile sezonu açtık. Melen Çayı şu anda çok güzel. Rafting için de uygun. Her yaştan da yapılabilir şu anda. Sezon yoğun başladı ve bu şekilde de devam eder. Yakın zamanda 13-14 tane daha büyük organizasyonlarımız olacak. Melen üzerinde rafting dışında ziplane var. Nehir kenarında kamp organizasyonları yapılabiliyor. Ancak rafting daha çok gündemde. Sezon böyle giderse 7-8 ay daha devam eder. Macera tutkunları 8 ay boyunca Melen Çayı’nın tadına doyacaklar" dedi.
İstanbul’dan gelen ve ilk defa rafting yaptığını söyleyen Nebahat Davutoğlu, "Burada bir festival vardı, onun için geldim. İlk defa Rafting yapacağım. Çok eğlenceli olduğunu biraz da ıslanacağımızı söylediler. Keyif alacağız. İki günlüğüne gelmiştik. Son günümüzde rafting yapacağız. Gideceğimiz için üzülüyoruz" diye konuştu.

A W182859 08
Yüksek debisi ve İstanbul ile Ankara gibi büyük şehirlerin arasında yer alması sebebiyle özellikle rafting tutkunları ve macera severlerin yoğun ilgi gösterdiği Melen Çayı 8 ay boyunca adrenalin meraklılarına ev sahipliği yapacak.

A W182859 06

İHA

Düzce Haberleri