Zonguldak'ta CHP İl Başkanı Devrim Dural, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir tebrik ve teşekkür mesajı yayımladı.                                                                                                                                                

CHP Zonguldak İl Başkanı Devrim Dural'dan "Gazetecilere Teşekkür ve Kutlama"

 Başkan Dural, gazetecilerin toplumun bilgiye ulaşmasında kilit bir role sahip olduğunu belirterek, özverili çalışmalarıyla herkese örnek olduklarını ifade etti.

Gazetecilerin Temel Rolü ve Önemi

Dural, gazetecilerin kamuoyunu bilgilendirme ve halkın doğru haberlere ulaşması ile demokrasinin temel direği olan basın özgürlüğünü koruma gibi önemli toplumsal görevleri bulunduğunu vurguladı. Mesleklerinin zorluklarına rağmen gerçeğin peşinden koşarak toplumu aydınlatıp bilinçlendirdiklerini ve birçok konuda toplumsal farkındalık oluşturduklarını söyledi.

Gazetecilerin Ses ve Vicdan Olduğu Vurgusu

Başkan Dural, gazetecilerin aynı zamanda toplumun sesi ve vicdanı olduğuna dikkat çekti. Haksız güçlülere karşı mücadelede, haklı güçsüzlerin sesi olma sorumluluğunu taşıdıklarını ifade etti.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nün Özel Anlamı

Gazetecilerin kahramanlıklarını ve özverili çalışmalarını hatırlatma ve takdir etme zamanı olarak nitelendiren Dural, gazetecilerin etik değerler, tarafsızlık ilkesine bağlılık ve objektif habercilik anlayışlarıyla demokratik bir toplum olma yolunda önemli katkılarda bulunduklarını söyledi.

Gazetecilere Tebrik ve Teşekkür

Mesleğin zorluklarını, sorumluluğunu ve önemini en iyi bilen gazetecileri yürekten kutlayan Dural, emeklerinin karşılığını fazlasıyla almalarını temenni etti. Başkan, gazetecilere başarılarının artarak devam etmesi ve özverili çalışmaları için teşekkür etti.

Zonguldakspor’un efsanesi Daryal Yönder sonsuzluğa uğurlandı. Zonguldakspor’un efsanesi Daryal Yönder sonsuzluğa uğurlandı.

 "Gazeteciler haksız güçlülerle mücadelede, haklı güçsüzlerin sesi olma sorumluluğunu da taşıyor"                  

Dural, toplumun aydınlanmasında ve bilinçlenmesinde önemli bir rol oynayan gazetecilerin demokrasinin güvencesi ve özgür düşüncenin savunucusu olduğunu belirtti. Halkın içinden çıkmış birer kahraman olduklarına vurgu yaparak, nice başarılarla dolu yıllara ulaşmaları dileğinde bulundu ve gerçeklerin daima yanlarında olması temennisinde bulundu. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı.

HABER MERKEZİ