Karabük, Kastamonu ve Zonguldak'ta eş zamanlı operasyon... Örgüt lideri tutuklandı! Karabük, Kastamonu ve Zonguldak'ta eş zamanlı operasyon... Örgüt lideri tutuklandı!

İYİ Parti Kozlu İlçe Başkanı Ender Adıbaş, İYİ Partili Kozlu Belediye Meclis üyesi Nizamettin Aydın'ın hem partiden hem belediye meclis üyeliğinden  06.12.2023 tarihinde istifa etmesi üzerine Partimizden sırası gelen Parti üyesi olan kişinin çağrılması gerekirken 25.10.2023 tarihinde Partimizden istifa eden Cafer Ercan'ın asıl üyeliğe çağrıldığı, Partimizden istifa etmesi nedeniyle 2019 da yapılan yerel seçimde de  partimiz ittifaksız olarak kendi adayı ile seçime girdiğinden ve istifa ettiği halde asıl üyeliğe alınmasının mümkün olmadığı gerekçesi ile Yüksek Seçim Kuruluna benzeri başka bir İlçede yaşanan ve emsal teşkil eden kararı da ekleyerek itirazda bulundu.
Adıbaş YSK'nın yapılan bu yanlış uygulamayı bir an önce düzelteceğine dair inancımız tamdır dedi.
Ayrıca Cafer Ercan'ın İYİ Parti adı altında seçime girip İstifa ettikten sonra çağrıldığında Belediye meclisine girmesi de siyasi olarak etik bir davranış değildir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur dedi.