Kulislerde, kendi aday listesini oluşturan ve kabul edilmesi için baskı yapan İmamoğlu'na Özgür Özel'in "O zaman gel sen bu koltuğa otur" dediği, bunun üzerine İmamoğlu'nun telefonu Özel'in yüzüne kapattığı konuşuluyor. CHP'de bugün adayların ele alınacağı MYK ve Parti Meclisi toplantıları yapılacak.
Toplantılar öncesinde ise CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'yi kabul etti.
Görüşmeden sonra basının karşısına geçerek açıklamalarda bulunan Özgür Özel, gün içerisinde yapılacak toplantılardan sonda hiçbir aday ismi açıklamayacaklarını söyledi.
 
ÖZEL: BUGÜN ADAY İSMİ DUYMAYACAKSINIZ!
Özel, "CHP’nin açıklayacağı belediye başkanlarından konuştuğunu yazılmış basında ama bizden bu konuyla ilgili bir şey duymayacaksınız." dedi.

Günlerdir kulislerde bugün yapılacak toplantılarla adayların belirleneceği konusundaki iddiaların Özel tarafından yalanlanmasının nedeni daha sonra ortaya çıktı.

Meteoroloji hava raporunu açıkladı! Hangi bölgeler yaz, hangi bölgeler kış yaşayacak? Meteoroloji hava raporunu açıkladı! Hangi bölgeler yaz, hangi bölgeler kış yaşayacak?

CHP'DE ADAY BELİRLEME KRİZİ
Aday isimlerinin açıklanmamasının tek nedeni, parti içinde çıkan kriz. Krizin nedeni ise İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun, aday belirleme sürecine ağırlık koyarak istediği yerlere istediği isimleri aday gösterme çabası.

CHP'deki bu kavgayı, Ferhat Murat kendisine ulaşan kulis bilgisi üzerinden sosyal medya hesabından yazdı.

ÖZEL'E ADAY LİSTESİ YOLLADI
Buna göre; CHP Genel Başkan Yardımcısı Gül Çiftçi, Milletvekilleri Veli Ağababa ve Umut Akdoğan, Ekrem İmamoğlu’nun verdiği listenin PM’den eksiksiz biçimde geçerek adayların açıklanması için Genel Başkan Özgür Özel’e baskı kurmaya gitti.

İMAMOĞLU, TALEPLERİNİ TEK TEK SIRALADI
Ekrem İmamoğlu da Özel'in bu heyetle görüşmesine telefonla bağlandı. Görüşmede İmamoğlu, yerel seçimler özelinde taleplerini tek tek sıraladı.

İmamoğlu bu kapsamda, İstanbul’daki tüm ilçelerinde verdiği listenin PM’den geçmesini, Çankaya Belediye Başkan Adayı olarak Gül Çiftçi’nin ilan edilmesini, İzmir Büyükşehir Adayı olarak Buğra Gökçe’nin açıklanmasını ve Çeşme’de de yine kendi istediği ismin açıklanmasını istedi.

ÖZEL: GEL O ZAMAN SEN OTUR BURAYA
İmamoğlu ayrıca, Bodrum’da da mevcut belediye başkanı Ahmet Aras’ın tekrar açıklanmasını talep etti. Talepler üzerine Özgür Özel, telefonun ucundaki İmamoğlu'na tepki göstererek “Gel o zaman buraya sen otur.” diye karşılık verdi.

İMAMOĞLU, TELEFONU ÖZEL'İN YÜZÜNE KAPATTI
İmamoğlu da bunun üzerine telefonu Özel'in yüzüne kapattı. Özel de bugün yapılacak toplantılar sonrasında adayları açıklamama kararı aldı. CHP'deki bu aday krizinin ne zaman çözüleceği merak konusu.